Partia spod vysokej siete si vysúkala rukávy

Partia spod vysokej siete si vysúkala rukávy

RedakciaŠport9.5.2021

Zorganizovali sme prvú brigádu, oproti minulému roku je to neskôr, ale dosť šialené aprílové počasie nás doteraz do zveľaďovania objektu veľmi nepustilo. Čakali sme na nejaký normálnejší a teplejší víkendový deň,“ vysvetľoval predseda Volejbalového klubu One Ružomberok Tomáš Varga, ktorý v sobotu (8. mája) so svojim členmi dával „do pucu“ beach volejbalový stánok v areáli Fitness centra California na Klačne. „Kým pred rokom sme nás bolo aj tridsať-štyridsať, teraz sme sa úmyselne zišli v menšom počte, aby nebol problém s náradím a je to aj efektívnejšie.“

VK One má tri pieskové ihriská v nájme a tak sa stará o ich šat. „Pustili sme sa do pokosenia celého bechového areálu, do vyčistenia piesku, no najviac roboty je s burinou, ktorá vyrastá cez zámkovú dlažbu. Momentálne sú už všetky kurty tak pripravené, že môžu slúžiť svojmu účelu,“ pokračoval Varga.

Podobne ako v minulosti areál bude slúžiť verejnosti i klubovej mladi. „Pre verejnosť sú už teraz ihriská otvorené, samozrejme, dôležité je v tomto smere počasie. Naše plážové tréningy plánujeme na jún a júl a v auguste sa už hodláme zase vrátiť do hál a telocviční. Lenže aj počas vlastných hodín, vždy, aspoň jeden kurt bude slúžiť rekreačným záujemcom. Celý objekt chceme mať čo najlepšie pripravený, veď opäť budeme aj organizátormi jedného turnaja majstrovstiev Slovenska v plážovom volejbale, no už nie kategórie ´B´, ale pôjde o najvyšší ´áčkový´ podnik. Samozrejme, chystáme i ďalšie podujatia, klubové, či verejné,“ pripojil Tomáš Varga.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia