Päť dní do týždňa aj krasokorčuliarske oblúky na ZŠ S. Mikitu

Päť dní do týždňa aj krasokorčuliarske oblúky na ZŠ S. Mikitu

RedakciaŠport1.12.2020

Trénujeme od augusta, akurát pol druha týždňa na prelome októbra a novembra mali ´decká´ voľno kvôli sprísneným protipandemickým opatrenia. Momentálne príprava prebieha v päťčlenných skupinách päťkrát do týždňa, mimo pondelka a stredy,“ informovala nás trénerka krasokorčuliarskeho klubu Ruža Janka Schmidová.

Podľa pôvodného kalendára sa domáca sezóna mala rozbehnúť koncom septembra, no zatiaľ sa neuskutočnila žiadna súťaž. „Viaceré preteky boli presunuté až na marec. Otváracím podujatím bude Veľká cena Žiliny 19. - 12. decembra, kde sa všetci štartujúci musia preukázať negatívnym testom na COVID-19 nie starším ako dvanásť hodín. S mojou skupinou by som sa chcela prvý raz predstaviť na domácej 14. Veľkej cene Ružomberka, ktorú chystáme na 16. a 17. januára 2021. Musíme len dúfať, že dovtedy sa podmienky pre organizáciu športových podujatí tak uvoľnia, aby sa preteky v pôvodnom termíne mohli uskutočniť," pokračovala Schmidová, ktorá má na starosti 11 – člennú ružomberskú partiu krasokorčuliarov od šesť, po šestnásť rokov.

Tak, ako v každom odvetí, aj vyznavačom piruet, či skokov na ľade, chýbajú konfrontácie so súpermi, s rovesníkmi. „Je to veľmi ťažké len korčuľovať a nesúťažiť. Snažím sa vymýšľať všelijaké veci, aby tréningy boli pestrejšie a zábavnejšie. Veru, nie je to jednoduché. Za nemalé pozitívum považujem, že podľa potrieb môžeme byť na ľade, čo nie je všade samozrejmosť. V tomto smere sme spokojní a veľmi vďační. Napríklad v Novom Meste nad Váhom vôbec nekorčuľujú,“ doplnila dlhoročná činovníčka KK Ruža.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia