Pätica hráčov spod Čebraťa v dvadsaťjednotke

Pätica hráčov spod Čebraťa v dvadsaťjednotke"

RedakciaŠport5.11.2020

Kouč slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov Jaroslav Kentoš včera oznámil nomináciu na záverečné dva kvalifikačné zápasy o postup na budúcoročné majstrovstvá Európy – 12. novembra v Tbilisi proti domácemu Gruzínsku a 17. novembra v Nitre s Lichtenštajnskom.

Do Kentošovho výberu sa dostalo až päť hráčov MFK Ružomberok – brankár Ivan Krajčírik, obranca Alexander Mojžiš, stredopoliari Timotej Múdry a Matúš Kmeť a útočník Ladislav Almási.

Dvaja hráči Matej Trusa z Michaloviec a Múdry sú v „dvadsaťjednotke“ absolútni nováčikovia. „Nomináciu som si prečítal včera po tréningu na internete, no niečo som tušil už v utorok, keď mi zavolal vedúci reprezentačného mužstva Martin Hrnčír a pýtal si odo mňa údaje z cestovného pasu. Nechcel som sa ale dopredu tešiť, čo keby to nevyšlo,“ rozhovoril sa 20 – ročný ružomberský futbalista, ktorý v našej najvyššej súťaži sa dostal na 24 štartov, keď v aktuálnom ročníku nechýbal v žiadnom kole.

Pre chalana, ktorý už bol v republikovej „šestnástke“, „sedemnástke“, „osemnástke“ a „devätnástke“ je to ďalšia veľká výzva. „Samozrejme, mám z toho veľkú radosť. Tiež je príjemné, že sme v takom početnom zastúpení z Ružomberka. Poznám sa však aj s viacerými ďalšími chlapcami, takže žiadny problém,“ pripojil Múdry.

Slovenská reprezentácia do 21 rokov má v nedeľu zraz o 10. hod. v Nitre.

Predchádzajúci „repre“ blok, kde Slovensko v Nitre nastúpilo proti Azerbajdžanu (2:1) a v Štrasburgu sa stretlo s Francúzskom (0:1) z Liptákov absolvovali len dvaja hráči Krajčírik a Almási a v akcii bol akurát druhý menovaný.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia