Pätnástka bola na záverečnom turnaji Stredoeurópskej ligy

"Pätnástka" bola na záverečnom turnaji Stredoeurópskej ligy

Ján SvrčekŠport23.5.2023

Ružomberské basketbalové mládežníčky cez víkend štartovali na Final Four Stredoeurópskej ligy (Midlle European League) kategórie U 15 v poľskom Sosnovci. Skončili síce na poslednom 4. mieste, no manažér družstva a asistent trénerky Ivety Bielikovej, Jozef Smolek vôbec nebol sklamaný, skôr naopak. Samozrejme, už samotný postup medzi štyri najlepšie celky možno považovať za veľmi pekný úspech. „S našou hernou kvalitou sme boli spokojní, aj keď sa to nepremietlo do výsledkov. Dievčatá sprobovali úplne iný level. Išlo o konfrontácie s mládežníckymi basketbalovými akadémiami. Čo sa týka ostatných družstiev, bolo jedno, ktorá hráčka vybehne na palubovku. Našim najväčším hendikepom bolo, že len asi polovica dievčat sa mohla porovnávať so súperkami. Nemáme taký vyrovnaný káder,“ rozhovoril sa J. Smolek

Na úvod Ružombečanky podľahli stopercentnej domácej Zaglebie Sosnovec o sedem bodov – 64:71. „Najlepší výsledok sme dosiahli proti víťazovi turnaja. Zrejme preto, že dievčatá mali ešte dostatok síl,“ pokračoval J. Smolek. Na druhý deň Bielikovej „kočky“ prehrali s Hradcom Králové 60:86 a na záver s fínskym družstvom Tapiolan Honka 56:73. „Sokol Hradec Králové sa prezentoval rýchlym, behavým, agresívny basketbalom, pričom zvlášť ťažil zo svoje rozdielovej hráčky Dominky Pencákovej, ktorá nastrieľala 25 bodov. Podobný štýl je vlastný aj Honke. Napriek tomu, že išlo o posledný zápas, dievčatá súperkám veľmi zdatne vzdorovali. Tri štvrtiny boli vyrovnané. Výsledok sa zlomil za dve-tri minúty v druhej desaťminútovke, keď nám súperky ušli,“ doložil Jozef Smolek.

Pre ružomberskú pätnástka to bola aj super príprava na majstrovstvá Slovenska, ktoré sa vo formáte Final Eight uskutočnia 2. - 4. júna v Piešťanoch.

Výsledky: Zaglebie Sosnovec – MBK Ružomberok 71:64 (35:35), Koristová 16, Duháňová 15, M. Oravcová 13, Sokol Hradec Králové – Tapiolan Honka 56:73, Ružomberok – Hradec Králové 60:86 (32:46), M. Oravcová 15, Koristová 11, Pjatáková 10, Ružomberok – Honka 70:89 (30:47), Duháňová 19, Koristová 14, Malá 10, Sosnovec – Hradec Králové 90:70.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia