Pätnásty formát chlpatej loptičky na Klačne v plnom prúde

Pätnásty formát "chlpatej loptičky" na Klačne v plnom prúde

RedakciaŠport18.5.2023

Spolu 36 mužov, po dvanásť v každej lige (od prvej po tretiu), šesť žien, 8 dvojíc vo štvorhre a 6 v mixe. To sú čísla 3. ročníka Liptovskej tenisovej ligy (LTL), ktorú v areáli Fitness centra California na ružomberskom sídlisku Klačno organizuje správca tamojších antukových kurtov Milan Sekera.

LTL nadviazala na niekdajšiu Ružomberskú tenisovú ligu dvojčlenných (mužských a zmiešaných) družstiev, ktorá od roku 2010 napísala dvanásť dielov, keď ju neprerušila ani covidová hnusoba. Aktuálny záujem, čo sa týka mužov, ešte taký za predchádzajúcich štrnásť rokov o túto dlhodobú súťaže na Klačne nebol. Len mimochodom, v lanských štatistikách sme našli 23 mien. „Samotní rekreační tenisti zistili, že keď si aj chodia pravidelne zahrať, zväčša s tým istým človekom, nemá to takú atraktivitu, ako konfrontácie s rôznymi súpermi. Je to tiež o zbieraní skúseností a v neposlednom rade svoje robí súťažný náboj,“ objasňoval rekordnú účasť M. Sekera.

Tohtoročný interes však zakladateľa a šéfa zaujímavého projektu „chlpatej loptičky“ dosť prekvapil. „Je to nový rekord, no až s takým sa nerátalo. Niektorých hráčov sme ani nemohli zobrať, záujem bol ešte vyšší. Na viac účastníkov, aj so zreteľom na kapacitu našich dvorcov. som si ani netrúfal,“ vravel ďalej M. Sekera.

Iba mesiac máj sa prehupol do druhej časti, no už kopec duelov bol odohraný. „Hoci súťaž treba zvládnuť do konca septembra, niektorí hráči momentálne majú za sebou i polovicu svojich zápasov. Samozrejme, máme aj takých, čo ešte vyčkávajú, že najprv potrebujú potrénovať. Keď je vhodné počasie, počas víkendov, no neraz aj cez týždeň poobede, sú kurty plné. Teší ma, keď vidím, koľkí ľudia tu hrajú a bojujú,“ podotkol „domáci pán“, ktorý umožnil sa zapojiť i mládežníkom. „V prvej lige sú traja, 16 – ročný Matej Letavaj z TK Ružomberok, a dvaja 14 – roční chalani z Lúčok - Jozef Karas, ktorému patrí 77. priečka vo svetovom rebríčku v kategórii U 14 a Martin Čellár a v tretej lige len 12 - ročný mladší žiak Tobias Babic z Ružomberka. Pre nich je to vítané spestrenie tréningového procesu a možnosť rozšírenia zápasovej praxe,“ doložil Milan Sekera.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia