Pekné výsledky černovských vytrvalcov na Liptovskej bežeckej lige

Pekné výsledky černovských vytrvalcov na Liptovskej bežeckej lige

RedakciaŠport19.5.2019

Matúš Vlčko (Moji ľudia Černová) na 4. ročníku bežeckých pretekov o Pohár starostu obce Vlachy, ktoré boli aj ďalším podujatím Liptovskej bežeckej ligy, si síce urobil „osobák“, lenže neobhájil v absolútnom poradí lanský primát. Na 6900 m trati, ktorá vytiahla vytrvalcov až na Havránok, triumfoval 43 – ročný Rastislav Kalina z MK Rajec, ktorý zároveň ovládol prvú veteránsku kategóriu od 40 do 49 rokov.

Zlepšil som si minuloročný čas o štrnásť sekúnd, čo je pre mňa najdôležitejší ukazovateľ. Samozrejme chcem som opäť vyhrať, snažil som sa zo všetkých síl, avšak súper bol lepší. Na vrchole som viedol, no pri zbiehaní z kopca som nezachytil víťazovo tempo. V závere som sa snažil ešte dotiahnuť, už to však nešlo,“ vravel ružomberský vytrvalec, ktorý 24. mája dovŕši 28 rokov. „Putovný pohár mi v obývačke bude chýbať, už tam mal svoje miesto,“ pripojil s úsmevom Vlčko.

Milo prekvapil ďalší člen černovského klubu Martin Hatala (roč. nar. 1974), ktorý preťal cieľ celkove tretí a za sebou nechal aj druhého v hlavnej mužskej kategórii a absolútneho víťaza „Vlách“ Miroslava Gada z ŠK Copy servis Liptovský Mikuláš. „Dosť makám, veľa času venujem tréningu, takže musí sa to niekde prejaviť,“ uškŕňal sa Hatala, tiež strieborný medzi mužmi od 40 do 49 rokov a dodal: „Takéto stupáky nemám rád, ale keď to máte úspešne za sebou, už je to paráda. Všetko moje úsilie smeruje k jesennému Maratónu mieru v Košiciach.“

V kategórii nad 70 rokov zvíťazil Jaroslav Mikuštiak (Maestro Mondi Ružomberok) za 38:23 min. Celkove vo Vlachoch štartovná listina obsahovala rekordných 159 mien a na hlavnú dištanciu sa vydalo 108 párov nôh.

Absolútne poradie – muži: 1. Kalina (MK Rajec) 27:00, 2. Vlčko 27:00. 3. Hatala 28:15 (obaja Moji ľudia Černová).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia