Pekný výsledok Martina Hatalu na Košickom maratóne

Pekný výsledok Martina Hatalu na Košickom maratóne

RedakciaŠport5.10.2020

Na štart 97. ročníka Medzinárodného maratónu mieru v Košiciach sa v nedeľu postavilo 164 mužov a 24 žien. Kým v minulosti išlo obrovský „podnik“, so širokou škálou disciplín a vlani s takmer 12 tisíc účastníkmi, teraz v dôsledku protipandemických opatrení, sa bežal len klasický 42 195 m dlhý maratón a to s necelými dvomi stovkami vytrvalcov.

Na 18. mieste dobehol pred Sochu maratónca Martin Hatala (Moji ľudia Černová) za 2:51:50 hod. Oproti lanskému debutu v kráľovskej atletickej diciplíne sa ružomberský bežec zlepšil o 4:18 min.

Priznám sa, túžil som ešte viac stlačiť svoje maximum a to pod 2:50 hod., no nevydalo. Pocity v cieli však boli super. Pred rokom išlo o dosť značné trápenie, naopak v nedeľu sa mi veľmi dobre pretekalo. Aj nový vyše štvorkilometrový okruh, ktorý sme ukrojili desaťkrát, sa mi viac páčil. Keď prestalo pršať, zavítalo na trať veľa žičlivých divákov. Podujatie som si vskutku užil. Úžasné bolo sledovať fantasticky bežiaceho víťaza Mareka Hladíka,“ rozprával Hatala (roč. nar. 1974), ktorému patrila skvelá šiesta priečka v kategórii od 40 do 49 rokov.

Nad najstarším maratónskym behom takmer do poslednej chvíle visel veľký otáznik. Veď ešte pred pár dňami bolo pre hromadné podujatia povolených tisíc osôb. Za pár dní všetko nasvedčovalo, že dôjde k úplnému vypnutiu športu. Napokon sa vo východoslovenskej metropole predsa bežalo. „V sobotu o osemnástej hodine sa končila prezentácia, kde sme prešli antigénovými testami. Do ôsmej večer nikto si však nebol istý štartom, keďže čakalo sa na výsledky. Pozitívne testy na koronavírus mali len dvaja pretekári,“ dodal Martin Hatala.

Medzi ženami na 14. mieste skončila Zuzana Jančiová, takisto Černovka.

Z výsledkov: absolútne poradie – muži: 1. Hladík (BMSC Bratislava) 2:26:08, 18. Martin Hatala (Moji ľudia Černová) 2:56:02, ženy: 1. Pastorová (ČR) 2:52:11, 14. Jančiová (Moji ľudia Černová) 3:43:03.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia