Perspektívna partia MBK Ružomberok sa hotuje na turnaje a na M SR

Perspektívna partia MBK Ružomberok sa hotuje na turnaje a na M SR

RedakciaŠport26.5.2021

Chystáme sa na dohrávky dlhodobej súťaže, ktoré sa uskutočnia formou dvoch turnajov, 12. - 13. júna v Košiciach a 26. a 27. júna v našej hale a na majstrovstvá Slovenska, tie sú naplánované od 9. do 11. júla do Košíc,“ informoval nás kouč družstva starších žiačok (U 15) MBK Ružomberok Anton Panis.

„Kočky“ si už viac než osem mesiacov nezahrali žiadne stretnutie a tak tréner hľadá možnosti na zápasový reštart. „Dvaja súperi nám odmietli prípravné duely, no ešte niečo máme v talóne. Ak to nevyjde, v sobotu ´baby“ odohrajú modelované stretnutie medzi sebou. Zatiaľ variantu, zmerať si sily s chalanmi, neriešime. V danej etape prípravy by to pre dievčatá bolo príliš fyzicky náročné. Veď po dlhej pauze len zisťujeme, na čom sú,“ vysvetľoval Panis.

Z tejto mládežníckej kategórie, ktorá má štyri medaily z posledných republikových šampionátov (2018 – zlato, 2017, 2019 a 2020 – striebro) tri hráčky sa už ocitli aj v šatni extraligového družstva žien. „Som veľmi rád, že tréneri prvého tímu sa vybrali aj touto cestou. Nina Oravcová, vzhľadom na svoj vek a kvalitu ženskej súťaže, odohrala v extralige cez šesťdesiat minút, čo je veľmi sľušné číslo. Škoda zranení Márie Štefančovej a Sophie Krettovej. Prvá, ktorá je líderkou našej ´pätnástky´ a jedna z najlepších hráčok medzi svojimi rovesníčkami v súbojoch jedna na jednu, si ešte v januári pri mimo športovej aktivite vážnejšie zlomila nohu a v aktuálnej sezóne sa už neobjaví na palubovke. Krettovej lopta pristála na malíčku a napokon zranenie bolo nutné riešiť operačným zákrokom,“ dorozprával Panis.

Na reprezentačnom zraze kategórie U 15 sa zúčastnila Oravcová a na kempe U 14 boli dve ružomberské hráčky Veronika Jarinová a Štefánia Michaličková.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia