Piesok na Klačne volejbalovým nadšencom chutí

Piesok na Klačne volejbalovým nadšencom "chutí"

RedakciaŠport30.6.2020

Pieskové volejbalové kurty Fitness centra California na Klačne sú denne v takej permanencii, akú azda ešte ani nezažili. Najprv si, po uvoľnení opatrení, členovia Volejbalového klubu One Ružomberok párkrát vysúkali rukávy, aby areálu dali nový šmrnc a zároveň aj rozbehli vlastné tréningy. Vzápätí „odpálili“ vnútroklubový turnaj VK One beach a v nedeľu už zorganizovali ďalší zaujímavý „podnik“ pre rodiny s deťmi pod názvom Beach Family Day.

Hlavnou pointou bolo pritiahnuť celé rodiny, chceli sme, aby si ´decká´ zahrali aj so svojimi rodičmi, a tak sa mohli predviesť, že čo všetko už vedia. Podujatie nebolo určené výsostne pre členov VK One, ale aj ďalších známych, či kamarátov. Celkove sme narátali 13 rodín a 47 účastníkov. Deti si zahrali tiež medzi sebou, či s trénermi a zvlášť bola vypísaná aj kategória pre rodičov. Nechýbal ani sprievodný program, ako maľovanie na tváričku alebo na telo, prišli animátori a na záver sa sme si družne posedeli pri guláši,“ priblížil vydarenú nedeľňajšiu pilotnú „seansu“, ktorej plnými dúškami žičilo takisto počasie, predseda VK One a už aj šéf „čerstvého“ Beachvolleyballového clubu Ružomberok Tomáš Varga.

Približne pred rokom tento zanietenec bol „otcom“ VK One Ružomberok a teraz „napísal“ na mapu pod vysokou sieťou aj nový subjekt v plážovom volejbale. „Náš ´beachový´ club dostal do nájmu pieskové kurty na Klačne od Miloša Rouseka, ktorý nám veľmi fandí. Som rád, že rýchlo sme našli spoločnú reč,“ uviedol Varga, ktorému v „pieskovom“ klube podpredsedu robí Marián Páleš a Mário Víťaz má pod palcom hlavne turnaje.

Najbližšie dve soboty budú na Klačne patriť dvom „dospeláckym“ podujatiam, na 4. júna organizátori hotujú California Beach Cup 2020 zmiešaných dvojíc (mixy) a na 11. júla Beach Cup 2020 mužov a žien.

Výsledky – deti vs. deti: 1. J. Janovec, T. Lacina, 2. R. Petruf, V. Marešová, 3. B. Vargová, V. Horváthová, rodič + dieťa (do 10 rokov): 1. ocino, B. Vargová, 2. mamina, T. Lacina, 3. ocino, M. Páleš, rodič + dieťa (nad 10 rokov): 1. ocino, J. Janovec, 2. mamima, R. Petruf, 3. mamina, A. Páleš, rodičia: 1. Petrufovci, 2. Vargovci, 3. Janovcovci.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia