Pietna volejbalová spomienka aj so staršími generáciami

Pietna volejbalová spomienka aj so staršími generáciami

RedakciaŠport9.1.2023

Volejbalový klub One Ružomberok v sobotu (7. januára) v telocvični Základnej školy Klačno zorganizoval 1. ročník Memoriálu Dávida Šváru a Jána Riečického. Pod vysokou sieťou bolo v akcii desať tímov, 79 hráčov a hráčok a videli sme 25 zápasov.

Už dávnejšie skrsla myšlienka, že by sme popri orientácii na mládež, každý rok pripravili tiež turnaj pre bývalých volejbalistov. Takýmto spôsobom sme sa rozhodli uctiť pamiatku dvoch ružomberských hráčov, ktorí nás v minulosti predčasne opustili. Dávid Švára mal len 31 rokov, keď prehral boj so zákernou rakovinou a Ján Riečický ako 18 – ročný skonal po tragédii na bicykli,“ vysvetľoval pozadie zrodu sympatického „podniku“ predseda hostiteľského klubu Tomáš Varga. „Smelo môžem povedať, že náš nápad sa stretol so skvelou odozvou. Atmosféra bola vynikajúca, zápasy lemovala početná divácka kulisa. Zišlo sa veľa bývalých hráčov. Zaujímavé bolo i vekové zloženie, od dvanásť do sedemdesiat päť rokov,“ doplnil hlavný hostiteľ.

Prvenstvo patrilo výberu, ktorého základom boli bývalí hráči SCP Ružomberok. „Zažili sme posledné pekné obdobie mužského volejbalu v meste, a to roky 1997 – 2003. Vtedy sa v Ružomberku hrávala aj druhá liga,“ rozhovoril sa Ľudovít Legerský z víťazného družstva. „Užili smer si vydarené stretnutie dlhoročných priateľov. Do telocvične zavítali i naši v úvodzovkách, starí hráči, ktorí nás zaúčali do volejbalu, pričom niektorí sú už dnes v dôchodkovom veku. Keďže s Dávidom Švárom som svojho času aj hrával, o to zvlášť to pre mňa bola dojemná spomienka na smutnú udalosť. Prišli ľudia, ktorí sú stále veľkí fanúšikovia dobrého športu. Jednoducho, bola to fantastická akcia,“ pochvaľoval si 44 – ročný Ľ. Legerský, ktorý v súčasnosti žije v Banskej Bystrici a dodal: „Najviac ma teší, že Tomáš Varga vo veľkom štýle odštartoval ďalšiu éru volejbalu v Ružomberku.

Na druhej priečke skončili Bombiči z Ružomberka (mlaď VK One) a na treťom RK City Ružomberok (partia okolo T. Vargu).

Poradie: 1. Bývalí hráči SCP Ružomberok, 2. Bombiči z Ružomberka, 3. RK City Ružomberok, 4. VK Liptovský Mikuláš, 5. Bambáci z Ružomberka, 7. Černovci, 8. Old Juniors z Ružomberka, 9. ZŠ sv. Vincenta Ružomberok, 10. VK Liptovská Teplá.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia