Pingpong pri kapustnici

Pingpong pri kapustnici

RedakciaŠport27.12.2018

Športový klub stolného tenisu (ŠKST) Ružomberok, ktorý od roku 1987 sídli v špecializovanej herni na Žilinskej ceste a čo nevidieť (v roku 2021) si bude pripomínať deväťdesiatiny rybárpoľskej „celuloidovej loptičky“, už tradične završuje kalendárny rok Vianočným turnajom.

Tento rok bol už 23. v poradí. Víťazstvo si odniesol hráč tamojšieho treťoligového C družstva Mário Humený, druhý skončil Jaroslav Kačník a tretí Miroslav Pisarčík. Dolný pavúk ovládol Miroslav Fajta.

Na tento turnaj nechodia naši extraligisti, ani ďalší najlepší hráči. Chceme, aby aj druhý sled cítil, že patrí do klubu a že naň myslíme a si ho vážime. Opäť to bolo milé stretnutie, nechýbali ani tí skôr narodení, na čele s 83 – ročným Branislavom Kasanickým, či úspešný vozičkár Matej Uličný. V herni sa zišlo 23 hráčov. Samozrejme, podávala sa kapustnica, posedelo sa pri vínku a podebatovalo. Už je to neodmysliteľná súčasť života klubu,“ povedal pre portál Žijem v Ružomberku bývalý dlhoročný šéf ŠKST Ružomberok, v súčasnosti jeho čestný prezident a zakladateľ Vianočného turnaja Marián Bystričan.

Za povšimnutie stojí, že toto rodinné podujatie má presne toľko rokov, ako družstvu žien patrí prívlastok extraligové. Muži ŠKST, ktorí raz vypadli, hrajú 22. sezónu medzi republikovou elitou.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia