
V herni ŠKST Ružomberok na Žilinskej ceste sa v pondelok 2. júna konal 36. ročník celoslovenských športových hier detí z centier pre deti a rodiny v stolnom tenise. Išlo vlastne o republikový šampionát.
„Už viac než desať rokov sa toto podujatie koná v našej hale. Keď som bol predseda klubu, snažil som sa stiahnuť čo najviac turnajov, aby náš športový stánok bol vyťažený. Viaceré z nich sa potom stali pravidelnými,“ uviedol Marián Bystričan, hlavný rozhodca tohto republikového šampionátu, ktorý mal všetko pod palcom.

S malou raketou sme videli 35 chlapcov a dievčat z celého Slovenska, ktorí súťažili v dvojhrách i štvorhrách.
„Naše celoslovenské hry v stolnom tenise sú už tradičnou akciou. Veľmi si vážim, že dlhodobo nám s organizáciou pomáha Ružomberok. Ide o postupovú súťaž. Podobné majstrovstvá mávame tiež v atletike, minifutbale a vo vybíjanej. Všetko potom vyvrcholí medzinárodnou súťažou v rámci Vé štvorky, kde sa pridajú aj Chorváti a Ukrajinci,“ povedal predseda Fóra zamestnancov centra pre deti a rodiny a riaditeľ Centra pre deti a rodiny v Liptovskom Hrádku Zdenko Michalides.
Na slávnostnom otvorení sa zúčastnil aj ružomberský primátor Ľubomír Kubáň a vedúca tamojšej pobočky Úradu komisára pre deti Markéta Gašajová.

Z VÝSLEDKOV
Dvojhra chlapci – finále: Rolko (CDR Necpaly – Žilina) – Lakatoš (CDR Kapušany – Košice) 3:0. o 3. miesto: Fridrich (CDR Štúrovo – Nitra) – Šarkózi (CDR Ružomberok – Žilina) 2:3.
Dvojhra – dievčatá – finále: Ježíková (CDR Necpaly – Žilina) – Klimová (CDR Kapušany – Košice) 2:3, o 3. miesto: Miková (CDR Kolárovo – Nitra) – Samková (CDR Tŕnie – Banská Bystrica) 3:1.
Foto: autor
© 2026 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia