Pingpongová veteraniáda so 141 účastníkmi

Pingpongová veteraniáda so 141 účastníkmi

Ján SvrčekŠport6.5.2024

V Ružomberku cez víkend prebiehal 4. celoslovenský turnaj veteránov v stolnom tenise. Po oba dni v herni ŠKST Ružomberok na Žilinskej ceste a v sobotu aj za stolmi ŠKST Baničné (muži od 40 do 49 rokov a dve kategórie žien).

Mali sme 141 hráčov, čo je veľmi pekné číslo, hoci lanské maximum 156 zostalo neprekonané. Celkove počet účastníkov na týchto turnajoch opäť narástol, pričom najviac stolných tenistov sa schádza u nás a Bratislave. Pre mnohých hráčov to bola aj generálka pred tohtoročnými majstrovstvami veteránov v Ríme, kde je prihlásených rekordných 6 100 mužov a žien,“ uviedol hlavný rozhodca dvojdňového „podniku“ a čestný predseda ŠKST Ružomberok Marián Bystričan.

Jedno prvenstvo zostalo aj doma, keď kategóriu štyridsiatnikov ovládol Jozef Pilarčík. „Nebolo to nič ľahké. Prišla kompletná naša špička. Z top osmičky každý mohol vyhrať. Už v skupinách boli tuhé boje. V prvom kole vyraďovacej časti som zdolal Michala Matiašovského zo Sokola Stránske, ktorý bol vlani v našej kategórii absolútnou slovenskou jednotkou. Navyše hladko, 3:0. Vo štvrťfinále mojim súperom bol Ján Milan zo susedného ŠKST Baničné. Po prehratom prvom sete, keď človek si trochu zvykal na jeho bekhendový povrch, ďalšie tri som už získal pre seba. Rovnako to bolo i vo finále proti Čechovi Michalovi Bazalkovi, ktorého som doteraz absolútne nepoznal,“ opísal svoju úspešnú misiu 48 – ročný Pilarčík.

Jednoznačne klobúk dole pred postupom najstaršieho účastníka, 87 – ročného Branislava Kasanického z ŠKST Ružomberok zo skupiny v súťaži nad 80 rokov, kde proti nemu stáli aj oveľa mladší súperi.

Klub na Žilinskej ceste veľké očakávania spájal s Ľubomírom Tužinským, ktorému v priebežnom hodnotení „pohára“ u mužov od 65 do 69 rokov patrí druhá priečka, doma ale nebol prorokom a skončil siedmy.

Finálové výsledky – muži od 40 do 49 rokov: Bazalka (ČR) – Pilarčík (ŠKST Ružomberok) 1:3, do 59 rokov: Sabol (STK Lemešany) – Begala (SE Serencs Városi) 0:3, do 64 rokov: Sklarčík (TJ Oravan Rabča) – Vaverka (STO Valča) 1:3, do 69 rokov: Mikloš (Veľké Uherce) – Bardoň (ŠK Fortis TAM) 0:3, do 74 rokov: Rehák (STK Vrbové) – Buczacki (MSTK Tvrdošín) 0:3, do 79 rokov: Jančo (STO Klasov) – Kubinda (MSTK Martin) 0:3, nad 80 rokov: Votípka (ČR) – Horváth (Energodata Žilina) 3:1, ženy od 40 do 60 rokov: 1. Marčeková (KST ZŠ Turčianske Teplice), nad 60 rokov: Volková (KST ZŠ Turčianske Teplice) – Klišová (ČR) 1:3.

Foto: autor

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia