Pingpongový kraj mladších žiakov

Pingpongový kraj mladších žiakov

RedakciaŠport9.5.2023

Včera (8. mája) sa v herni ŠKST Ružomberok, na Žilinskej ceste, konali majstrovstvá Žilinského kraja v stolnom tenise mladšieho žiactva.

Mali sme 34 chlapcov a 22 dievčat,“ uviedol Michal Mikušiak z hostiteľského klubu. O tituly sa bojovalo v piatich súťažiach. U dievčat si všetky tri zlaté medaily odniesla Barbora Paverová z Turčianskych Teplíc. Blízko k rovnakému skalpu bol aj domáci hráč Michal Piták, strieborný v „singli“ a s titulmi vo štvorhre (s Michalom Vršanským zo Žiliny) a v mixe (s Barborou Paverovou). „Vo finále dvojhry mal Michal, ktorý bol najvyššie nasadený, aj trochu smolu. Nebol to zápas, ktorý sa nedal vyhrať,“ podotkol M. Mikušiak.

V nedeľu (14. mája) sa od 9. hod. zase v herni na Žilinskej ceste uskutočnia majstrovstvá nášho kraja dorastencov a dorasteniek.

Z výsledkov – chlapci: dvojhra – semifinále: Piták (ŠKST Ružomberok) – Michnica (MSK Čadca) 3:2, finále: Piták – Večerek (MSK Čadca) 1:3, štvorhra – finále: Piták, Vršanský (TT Klub Žilina) – Šuch, Vráblik (obaja KST ZŠ Turčianske Teplice) 3:2, zmiešaná štvorhra – finále: Piták, Paverová (KST ZŠ Turčianske Teplice) – Mariak (MSK Čadca), Žuffová (MSTK Tvrdošín) 3:0, dievčatá: dvojhra – finále: Paverová – Štriczová (KST ZŠ Turčianske Teplice) 3:2, štvorhra – finále: Paverová, Štriczová - Kubalíková (MSK Čadca), Pečalková (MŠK Kysucké Nové Mesto) 3:0.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia