Plavci budú bojovať o republikové medaily

Plavci budú bojovať o republikové medaily

RedakciaŠport28.11.2021

Hoci väčšina športovísk je zavretých, lebo súťaže a tréningy majú zelenú len u profesionálnych kolektívoch vo futbale, hokeji, hádzanej, basketbale a volejbale, plavci o svoj domáci vrchol sezóny neprídu. Od 10. do 12. decembra sa v Šamoríne uskutočnia majstrovstvá Slovenska open a juniorov v krátkom bazéne.

Keďže karanténne centrum v Šamoríne napokon bolo schválené, hoci prvá informácia bola negatívna, zostala pred nami hlavná méta. Z nášho oddielu na majstrovstvách republiky určite budú štartovať Tibor Tišťan, ktorý má najvyššie ambície a Alexandra Blašková. Prihlásených máme i ďalších pretekárov, aj mladšej kategórie, no uvidíme, ako všetko vypáli,“ rozhovoril sa tréner ružomberských plavcov Marek Langšádl.

Od štvrtka je v súvislosti s lockdownom mimo prevádzky ružomberská plaváreň a tým sa zastavil tréningový proces členov Plaveckého oddielu. „Sme v ťažkej situácii, nemáme kde trénovať. Plavec bez vody sa na súťažné štarty nemôže pripravovať. Hľadáme nejaké možnosti. Azda sa podarí spustiť šamorínsku ´bublinu´, čo vyzerá celkom sľubne. Takéto riešenie je náročné na financie i skĺbenie pobytu v ´bubline´ so školou.“ doplnil M. Langšádl.

Pôvodne sa už najbližší víkend (3. - 5. decembra) mal konať dospelácky a juniorský republikový šampionát a o týždeň na to, tiež do Šamorína, bol naplánovaný žiacky. Ten bol však zatiaľ zrušený. V minulom roku sa o domáce titulu pre koronu vôbec neplávalo, neuskutočnili sa ani letné, ani zimné M SR.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia