Plavec T. Tišťan opäť republikový šampión

Plavec T. Tišťan opäť republikový šampión

Ján SvrčekŠport9.6.2024

Na letných majstrovstvách Slovenska v plávaní v dlhom bazéne v Šamoríne Tibor Tišťan (PO Ružomberok) získal dve medaily – zlato na 50 m motýlik časom 23,72 sek. a striebro na 50 m voľný spôsob za 23,03 sek.

Po návrate z pretekov Nostrum Swim Tour v Barcelone, sme zase vhupli do plnej prípravy, ktorá smeruje k majstrovstvám Európy v Belehrade, čiže Tibor neladil formu na domáci šampionát. Napriek tomu dosiahol v Šamoríne v oboch disciplínach veľmi pekné a kvalitné časy. Aj keď nešlo o ´osobáky´. Tentoraz domáce majstrovstvá neboli prioritou. V motýliku, kde obhájil lanské prvenstvo, titul získal suverénnym spôsobom,“ uviedol tréner ružomberských plavcov Marek Langšádl, ktorý na „republiky“ mal aj mladšiu juniorku Ellu Smolekovú, ktorá na vrcholnom podujatí zbierali hlavne skúsenosti.

Teraz je ten program veľmi nabitý. Už ďalší pondelok (17. júna) sa začína európsky šampionát. Od zajtra zase s Tiborom zarezávame v príprave na Belehrad,“ dodal Marek Langšádl.

Z výsledkov – muži 50 m v. sp.: 1. Duša (XBS swimming) 22,74, 2. Tišťan (PO Ružomberok) 23.03, 3. Koka (ROYAL plavecký oddiel), 50 m motýlik: 1. Tišťan 23,72, 2. Halas 24,59, 3. Polčic 25,01 (obaja XBS swimming).

Foto: Marek Langšádl

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia