Play-off stolnotenisovej extraligy mužov

Play-off stolnotenisovej extraligy mužov

RedakciaŠport12.4.2023

Včera vo štvrťfinále stolnotenisovej extraligy, ktoré sa hralo len na jedno stretnutie, muži ŠKST Ružomberok podľahli v Hlohovci 0:5, čím sa pre nich aj skončila sezóna 2022/2023. V konečnom poradí družstvu spod Čebraťa v 12 – člennom pelotóne patrí šiesta priečka.

Jedna vec je pohľad na konečný výsledok a druhá samotný priebeh zápasu. Vôbec to nebol jednoznačný duel. Áno, dostali sme poriadny výprask, lenže príliš krutý,“ povedal na úvod svojho hodnotenia najvyšší ružomberský rebríčkový hráč Andrej Kaššay.

Bol to súboj tretieho a šiesteho tímu po základnej časti extraligy. V pozícii favorita bol domáci tím, ktorý sa opiera o služby kvalitného Brazílčana Da Silvu a vo svojom strede má tiež republikovú „trinástku“ Dávida Wiltschku. Z piatich „singlov“, ktoré ovládli hráči domáceho ŠK Para, tri vyústili v päťsetové bitky. „Keď súper odskočil na 0:4, už o všetkom bolo rozhodnuté a my sme zostali úplne znechutení, veď pokojne mohol vtedy byť remízový stav 2:2 a ďalej iný priebeh. Tým ale netvrdím, že by sme dokázali získať šesť bodov a Hlohovec zdolať. Ja som s Wiltschkom, po úvodnom prehratom sete, v druhom viedol 9:4, žiaľ, súper výsledok otočil. No podarilo sa mi vyrovnať na 2:2 a v piatom sete viesť 3:1 a 8:6, lenže napokon z toho bola prehra na deväť. Nuž a Maťo Truska, ten mal na rakete takmer istý bod, ktorý mu uletel. Proti Wiltschkovi ovládol prvé dva sety, v treťom odskočil na 4:1 a vtedy nastal zlom. Určite sme si nezaslúžili taký debakel,“ doplnil A. Kaššay.

ŠK Para TT Hlohovec – ŠKST Ružomberok 5:0.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia