Plnohodnotný  návrat na republikovú mapu pod vysokou sieťou

Plnohodnotný návrat na republikovú mapu pod vysokou sieťou

RedakciaŠport22.8.2022

Siedmy podnik, z toho piaty „áčkový“ Niké Summer Beach Tour na ružomberskom piesku ovládli nasadené jednotky. Kým pre ženskú dvojicu Eva Eleková a Kristína Harmanová to bol tretí primát v rámci seriálu majstrovstiev Slovenska, u mužoch sa Ľuboš Nemec s Marekom Jánym tešili z prvého víťazstva.

Moje pocity sú výborné, hoci v sobotu zväčša pršalo, čo sa určite podpísalo pod návštevnosť. Nuž a v nedeľu nám zmoklo mužské finále. Nemali sme však žiadny časový sklz. Celkove všetko klapalo,“ hodnotil promotér podujatia a predseda hostiteľského klubu Tomáš Varga. „O turnaj bol veľký záujem, pôvodne bolo prihlásených 28 mužských tímov a 20 ženských. Aj keď sa niektoré odhlásili, v piatok sa uskutočnila štvorhodinová kvalifikácia, keďže hlavná súťaž je len pre šestnásť najlepších dvojíc. Prišla kompletná republiková špička, pričom mali sme aj hráčov a hráčky z Čiech. Určite nás v sobotu potešil príchod prezidenta Slovenskej volejbalovej federácie Mareka Rojka a významnej osobnosti tohto športu, tiež niekdajšieho výnimočného hráča, Igora Prieložného. To len potvrdzuje, že aj v Bratislave registrujú, že sme v Ružomberku znovu rozbehli šestkový volejbal chlapcov a dievčat tiež beach.“

Plážový volejbal svojho času do centra dolného Liptova dotiahol Miloš Rousek, majiteľ Fitness centra California. Najprv sa pustil do budovania kurtov a rýchlo prišli na rad i turnaje. „Najväčšie podujatie s medzinárodnou účasťou sme organizovali v roku 2006. Ale už aj predtým bol u nás Slovenský pohár,“ oprášil trochu minulosť svojej srdcovky na Klačne Rousek. „Samozrejme, teší ma, že v Ružomberku sa začalo systematicky pracovať s volejbalovou mládežou, že už tretíkrát za sebou k nám zavítali majstrovstvá Slovenska na piesku. Od všetkých som počul akurát pozitívne vyjadrenia, nikto sa na nič nesťažoval. Len mimochodom, jedným z našich zámerov je postaviť v Ružomberku špeciálnu halu pre plážový volejbal.“

Slovenskú volejbalovú federáciu (SVF) v Ružomberku oficiálne zastupovala Michaela Cibulová. „Bol to fajn turnaj v jednej krásnej, rodinnej, probeachovej atmosfére, na troch ihriskách pekne vedľa seba. Všetko fungovalo tak, ako má. Takisto decká z miestneho klubu, čo robili ´stafky´ boli super. Čo sa týka počasia, aj s tým sa náš outdoorový šport musí vysporiadať. Keď sme prišli v piatok, podľa predpovedi, to vyzeralo oveľa horšie,“ dala sa počuť manažérka SVF pre plážový volejbal.

Californiu, pri návrate z Popradu, kde sledoval kvalifikačný zápas na majstrovstvá Európy 2023 žien Slovensko – Lotyšsko (3:0), navštívil aj prvý muž slovenského volejbalu Matej Rojko. „V posledných rokov evidujeme obrovský rozkvet volejbalu v Ružomberku, či už plážového, alebo šestkového. Vďaka Tomášovi Vargovi a ľuďom okolo neho nastal tu taký posun, s akým sme ani nerátali. Je to jeden z klubov, ktorý vznikol v poslednom období a dnes je už považovaný za stabilný článok našej federácie. V meste evidujeme zvýšený záujem detí i trénerov o tento šport. Ružomberok sa stal lokalitou, ktorá je súčasťou našej volejbalovej mapy. Nadväzuje tak na svoju niekdajšiu ohromnú históriu. Návrat prišiel po niekoľkoročnej pauze, z čoho sa tešíme a veríme, že takýto trend bude i ďalej pokračovať. Nie náhodou aj naša séria majstrovstiev Slovenska v plážovom volejbale sem zavítala tretí raz za sebou,“ dal sa počuť očividne spokojný prezident SVF.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia