Po 34 mesiacoch zase ružomberská lezecká súťaž

Po 34 mesiacoch zase ružomberská lezecká súťaž

RedakciaŠport21.1.2022

Pôvodne 8. ročník Ulenfeldovho pohára v lezení na umelej stene, bol nahotovaný už vlani, na napokon sa predsa uskutoční, hoci s výraznejším posunom, a to zajtra (22. januára 2022) v telocvični Združenej strednej školy polytechnickej v Ružomberku.

Naposledy organizátori z HK Iames Ružomberok svoj „podnik“ pripravili 23. marca 2019. Pokračovanie v roku 2020 vyzmizíkovala pandémia koronavírusu. COVID-19 bol aj minulý rok proti marcovému termínu, no takmer na spadnutie bol nový dátum 27. november 2021. „Už sme mali všetko pripravené, keď tri dni pred našou súťažou vláda vyhlásila zákaz vychádzania i zhromažďovania sa. Automaticky boli zrušené všetko športové podujatia,“ uviedol Július Stančok z HK IAMES.

Zajtrajší diel, ktorý začne od 14. hod., bude oproti doterajším ročníkom zoštíhlený. „Vzhľadom na súčasnú epidemiologickú situáciu, sme vypustili detské a žiacke kategórie a budeme mať len juniorov, juniorky, mužov a ženy. Týmto len dobiehame minulý rok. Verím, že 9. ročník, ktorý pravdepodobne pripravíme v októbri 2022, už bude zase klasický a kompletný,“ dodal J. Stančok.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia