Po bravúre s DAC - om na horúcu pôdu lídra tabuľky

Po bravúre s DAC - om na horúcu pôdu lídra tabuľky

RedakciaŠport11.3.2022

Zajtra (12. marca) v 2. kole nadstavbovej časti Fortuna ligy o titul si ružomberskí futbalisti štvrtýkrát v aktuálnej sezóne zmerajú sily s obhajcom titulu Slovanom Bratislava. V doterajších „majstrákoch“ oba tímy využili výhodu domáceho prostredia, keď zaknihovali navlas rovnaké víťazstvá 1:0. V osemfinále Slovnaft Cupu pred pár dňami „belasí“ uspeli pod Čebraťom dvomi gólmi Greena.

Pohárové a ligové zápasy sú odlišné, takže aj naša taktika bude trochu iná, ako pri poslednej vzájomnej konfrontácii. Všetky tri stretnutia s bratislavským tímom boli vyrovnané. Aj na Slovane sme odohrali dobrý zápas, akurát začiatok bol z našej strany ustráchaný a vtedy mužstvo inkasovalo jediný gól. Potom sme sa otriasli a snažili vyrovnať, no nevyšlo to,“ uviedol tréner futbalovej Ruže Peter Struhár.

Slovan, ktorý získal posledné tri tituly, tróni na čele tabuľky s 56 – bodovým kapitálom. Tretí Ružomberok má o dvanásť bodov menej. Takže „papierový“ favorit je zrejmý, no nič to nemusí znamenať. „Myslím si, že zápas môže zlomiť prvý gól. Preto naša obrana musí byť stopercentná. Dôležitým aspektom určite bude tiež efektivita. Hrať proti Slovanu je vždy a pre každého ohromná motivácia. Verím, že chlapcov vybičuje správne,“ pripojil Struhár.

Kristóf Domonkos, ktorý v zime prišiel do centra dolného Liptova z druholigového Komárna, pri otvorení nadstavby vytiahol proti Dunajskej Strede (4:1), svoj najlepší výkon v ružomberskom drese a zajtra by mal zažiť debut na Tehelnom poli. „Pre mňa v novom klube je každý zápas výnimočný. Veď zatiaľ som ich vo Fortuna lige odohral len štyri. Hrať však na štadión Slovana, tak to je niečo úplne extra. Verím, že v Bratislave každý z nás nechá na trávniku celé futbalové umenie i svoje srdce. Ak budeme takí kompaktní, ako proti Dunajskej Strede, je šanca aj u majstra uspieť. Samozrejme, dobre vieme, že to nebude ľahké. Súper je suverénne na čele tabuľky a na každom poste sa opiera o kvalitných hráčov,“ dal sa počuť 23 – ročný ofenzívny stredopoliar.

Mužstvo trénera Vladimíra Weissa, st. pred týždňom vyhralo v Žiline 3:2. V kolónke prehier po 23 zápasoch má len cifru jedna. O neporaziteľnosť Bratislavčanov pripravil práve Ružomberok.

Doterajšia bilancia súperov v najvyššej súťaži z pohľadu MFK: 18 výhier, 18 remíz, 35 prehier, skóre 67:97.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia