Po covide sa baby vracajú na palubovku

Po covide sa "baby" vracajú na palubovku

RedakciaŠport10.11.2020

Včera trénovali štyri dievčatá, dnes je ich päť a zajtra-pozajtra sa po domácej karanténe pridajú ostatné dve,“ informoval nás počas dopoludňajšej návštevy asistent trénera ružomberských basketbalistiek Michal Porubčan.

Ako je známe hlavný kouč Ruže a zároveň tiež ženskej reprezentácie Juraj Suja sa spolu s dvojicou hráčok Miroslavou Praženicovou a Radkou Stašovou od nedele nachádza v amsterdamskej „bubline“, kde Slovenky vo štvrtok čaká kvalifikačný zápas proti domácemu Holandsku o postup a budúcoročné majstrovstvá Európy. Takisto na zraze svojho národného tímu v Turecku je Srbka Teodora Turudičová.

V pondelok sme otvorili mikrocyklus s ôsmimi až deviatimi tréningovými jednotkami, keď zväčša sa v hale schádzame dvakrát do dňa. Znovu sme sa vrátili trochu k obnoveniu kondície, tiež sa venujeme zdokonaľovaniu individuálnych herných činností,“ vysvetľoval Porubčan.

Ružomberčanky posledný extraligový duel odohrali 24. októbra doma proti Young Angels Košice. Ďalšie dve stretnutia s UMB Banská Bystrica a ŠKP 08 Banská Bystrica majú odložené. Zatiaľ platí, že najbližší zápas ich čaká až 21. novembra v Koniarni proti Piešťanským Čajkám, teda po mesačnej výluke. „Určite takáto zápasová prestávka je nepríjemná, navyše výpadky nastali i v tréningovom procese. Musíme sa viac – menej zase vrátiť späť, na štart. Dôležité však je, že sa zase pomaly dostávame do normálu,“ dodal Porubčan.

Po prerušení sa už rozbiehajú aj tréningy basketbalovej mlade. „V Koniarni sú to družstvá starších a mladších žiačok a v ´té osemnástke´ starších a mladších minižiačok. Všetko je to v rámci súčasných opatrení, ide o štyridsaťpäťminútovky v skupinách po piatich dievčatách plus tréner. Chceme využiť tiež mobilné testovacie jednotky na COVID-19, aby sme mali čo najväčší prehľad o bezinfekčnosti hráčok a trénerov,“ uviedol výkonný riaditeľ MBK Ružomberok Radoslav Popelka.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia