Po covidovej výluke návrat Behu okolo Sidorova

Po covidovej výluke návrat Behu okolo Sidorova

RedakciaŠport16.9.2021

Vlani COVID-19 prestrihol niť novej edície Behu okolo Sidorova. Propozície vtedy pozývali záujemcov na 18. októbra, lenže kvôli pandémii boli od 15. októbra 2020 všetky hromadné podujatia stopnuté.

Teraz organizátori z Bežeckého spolku Ruža svoj podnik posunuli o mesiac skôr oproti zaužívanému dátumu a tak už v nedeľu (19. septembra) sa uskutoční 17. ročník.

V roku 2018, keď išlo o pätnástu kapitolu, podujatie pod svoje strechu pribralo aj všetky detské a žiacke kategórie. V rovnakom formáte sa „Sidorovo“ uskutoční aj teraz. Od 9:15 hod. bežecký film začnú odvíjať chlapci a dievčatá roč. nar. 2018 a mladší na 50 m trati. Postupne prídu na rad ostatné detské a žiacke kategórie. O 10:30 hod. výstrel zo štartovnej pištole pošle na hlavnú 13 000 m trajektóriu na Málinô Brdo juniorov, päť kategórií mužov a štyri žien. Zároveň sa na skrátenú trasu 4800 m vydajú dorastenci, dorastenky, juniorky a „hobíci“ (muži i ženy). Opäť centrom bežeckého diania bude priestranstvo pred hotelom Áčko na Hrabovskej ceste.

U mužov a u žien ocenenia prevezmú tiež najlepší ružomberskí bežci v cieli. Opäť, na základe štartovných čísel, sa bude žrebovať tombola.

Obchodná spoločnosť Áčko je od začiatku generálnym sponzorom pretekov, ktoré sú súčasťou Ružomberskej bežeckej ligy. Podujatie sa koná takisto za podpory mesta Ružomberok, Občianskeho združenia Ružomberčan a Občianskeho združenia Ružomberok v pohybe.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia