Po deľbe bodov sklamanie v ružomberskej šatni

Po deľbe bodov sklamanie v ružomberskej šatni

RedakciaŠport28.11.2022

Minimálne do 11. februára 2023 (do zápasu proti Michalovciam) bude platiť, že futbalisti MFK Ružomberok naposledy vyhrali 7. októbra 2022 v Podbrezovej (3:2). Zverenci trénera Petra Struhára jeseň zavŕšili šiestimi zápasmi bez plného bodového zásahu a len s mimoriadne diétnym štvorbodovým ziskom. „Šance, ktoré máme, musíme premieňať, bohužiaľ, to sa nám nedarí. Keď neskórujete, prichádza nervozita a ku koncu potom lacno inkasujete, lebo súperi nás potrestajú,“ uviedol k nelichotivej šnúre ružomberský útočník Štefan Gerec, autor prvého gólu vo včerajšom stretnutí proti Zlatým Moravciam (2:2).

Včera Liptáci boli blízko tomu, aby svoju negatívnu sériu uťali. ViOn - u strelili gól do šatne. Keď časomer naplnil riadnu deväťdesiatminútovku, viedli 2:1, ale tesný výsledok neudržali. „Do zápasu sme išli s jasným cieľom, získať tri body. Všetko nasvedčovalo, že náš plán sa môže aj naplniť. Súpera sme nepúšťali do žiadnych vyložených šancí. Zlaté Moravce za celý zápas vyslali len dve strely na bránu a boli z toho dva góly. Takže v žiadnom prípade s výsledkom nemôžeme byť spokojní. Remíza nás strašne mrzí. My sme svoje príležitosti nezužitkovali a ViOn na konci nás za to potrestal," pokračoval Gerec.

O „egál“ sa v prvej minúte nadstaveného času postaral exružomberčan Adam Brenkus nevídanou ranou z 35 m, ktorá zaplávala za chrbát brankárovi MFK Krajčírikovi. „Tú situáciu som nevidel. Sústredil som sa na bránenie protihráča. Neviem, čo presne sa v danej chvíli stalo,“ vravel ďalej Gerec.

Ružomberok skončil jesenný program s 24 – mi bodmi (5 víťazstiev – 9 remíz – 7 prehier) na piatom mieste. „S takouto bilanciou určite nemôžeme byť spokojní. Mohli sme mať o deväť-desať bodov viac,“ dodal Štefan Gerec.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia