Po dlhej odmlke zažili zápasovú atmosféru

Po dlhej odmlke zažili zápasovú atmosféru

RedakciaŠport11.12.2020

Mládežnícke súťaže vo všetkých športových odvetviach sú od polovice októbra prerušené, napriek tomu si v telocvični Základnej školy Likavka pod vysokou sieťou zmerali sily volejbalové tímy kadetov VK One Ružomberok a VK Šport Žilina. Domáci (tréner Radovan Kalina) vyhrali 3:1, keď otáčali stav z 0:1.

Dohodli sme si prípravné stretnutie, aby ´decká´ zase mali nejakú motiváciu a cieľ svojho snaženia. Samozrejme, boli dodržané všetky epidemiologické opatrenia, takisto hráči a tréneri v deň stretnutia sa testovali na COVID-19. Antigénové testy zdarma nám vlastne otvorili dvere. Hoci organizačne je takýto zápas náročný, máme v pláne niečo podobné pripraviť aj pre družstvá starších žiačok a kadetiek,“ vysvetľoval predseda VK One Tomáš Varga.

Volejbalová mlaď sa pravidelne stretáva v päticiach (plus tréner) v telocvični, no pandémia už poriadne vytiahla entuziazmus u chlapcov a dievčat. „Cítime dopad súčasnej situácie, prejavuje sa to na tréningovej dochádzke, niektoré hráči sa prestali ozývať, aj naši členovia si zvykajú skôr na gaučovú pohodu. Dosť k tomu napomáha tiež dištančné vzdelávanie. Preto musíme s tým dačo robiť,“ doplnil Varga.

VO One Ružomberok – VK Šport Žilina 3:1 (21:25, 25:21, 26:24, 25:21). Zostava VK One: Kalina, Makónyi, Remiš, Svajčiak, Kabát, Bukový, Brtko, Tačovský, Lauko.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia