Po dlhej pauze sa otvárajú prvoligové štadióny

Po dlhej pauze sa otvárajú prvoligové štadióny

RedakciaŠport10.2.2023

Zajtra (11. februára) o 15. hod. doma Michalovce, potom dva zápasy vonku - v Trnave (17. februára) a v Žiline (26. februára) a na záver (3. marca) domáci duel proti Dunajskej Strede. Takto vyzerá program ružomberských futbalistov do konca základnej časti Fortuna ligy.

Prvý a veľký cieľ pred nami je trojbodovo zvládnuť zajtrajšie stretnutie. Nečaká nás však vôbec ľahký súper. Do mužstva prišli noví hráči, na čele s Kristim Quosem, ktorého dobre poznáme, ako zaujímavého muža stredu poľa. V Michalovciach je početná zahraničná légia. Vpredu má MFK Zemplín nebezpečného Matúša Marcina a skúsených hráčoch na krídlach. Zvlášť si treba dať pozor na kombinácie po krajných vertikálach,“ rozhovoril sa pred stretnutím 19. kola kouč mužstva spod Čebraťa Peter Struhár.

Na otázku, čo na súpera nahotoval, ružomberský tréner odvetil: „Chceme pôsobiť kompaktne a využívať veci, ktorým sa chlapci venovali v príprave. Určite treba hrať efektívne smerom dopredu.“

Čo sa týka doterajšej streleckej potencie, aby tímy sú na tom takmer rovnako, nie dáko slávne. Ruža 21 – krát skórovala a Zemplínčania majú len o jedno číslo menej. „Predpokladám, že po odchode Martina Regáliho, sa naše góly prerozdelia na viacerých hráčov. No rád, by som bol, keby niekto z tých chalanov, čo sú bližšie k bráne, sa presadil aj viackrát. To by len prispelo k pohode v kabíne. Je známe, že v jeseni sa naše mužstvo s koncovkou trápilo. Zostáva mi len veriť, že nájdeme dákeho strelca,“ vravel ďalej Struhár.

Lodivod Liptákov sa vyjadril aj k ihrisku, ktoré čelilo vysokým mrazom: „Hlásia oteplenie, no azda nebude padať sneh. Trochu mám obavy z prechodu z umelej trávy na prírodnú plochu. Nie je to jednoduché, ale verím, že chlapci to zvládnu.“

Ružomberok pred jarným programom je piaty (24 bodov) a Michalovce ôsme (21). Prvý vzájomný zápas v Michalovciach sa skončil deľbou bodov 1:1.

Doterajšia bilancia súperov v najvyššej súťaži z pohľadu MFK: 12 výhier, 9 remíz, 2 prehry, skóre 42:18.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia