Po druhom semifinálovom zápase play-off

Po druhom semifinálovom zápase play-off

RedakciaŠport30.3.2023

Pri rozbehu semifinálovej série ružomberské basketbalistky pod svojimi košmi podľahli Slávii Banská Bystrica 57:77 a včera na palubovke súperiek 64:82.

Od začiatku sme veľmi zle bránili. Za necelých päť minút nám Bystričanky nastrieľali pätnásť bodov a do konca úvodnej štvrtiny dvadsať päť. To je strašne veľké číslo. Čo sa týka útoku, v porovnaní s prvým zápasom to bolo o trochu lepšie, hoci škoda piatich – šiestich nepremenených tutoviek spod koša. V prospech domáceho družstva vyzneli tiež doskoky. Hlavne útočné, ktoré hráčkam ponúkali druhé šance,“ rozhovorila sa pri Hrone najlepšia strelkyňa MBK 15 – bodová Soňa Svetlíková.

„Pumy“ v 3. min. prehrávali 4:7, ale potom udreli jedenástimi bodmi v rade – 15:7. „Určite tento úsek ovplyvnili ďalší vývoj, ale boli sme tak nastavené, že sa to dá zvrátiť, veď doma sme to dokázali. Včera sa však niečo také nepodarilo, Slávia si nás stále držala na nejaký dištanc,“ hodnotila ďalej ružomberská pivotka.

Po polovici stretnutia na ukazovateli bol stav 44:33, no po tretej štvrtine (18:19), domáce družstvo odskočilo už na 62:42. „Prišli rýchle koše súperiek, snažili sme sa ešte dotiahnuť, ale to nešlo. Keď nám aj dačo padlo, Bystrica pokračovala vo svojej hre a už nás nepustila bližšie,“ podotkla k rozhodujúcej fáze S. Svetlíková.

V domácom tíme bola na neudržanie dlhoročná slovenská reprezentantka Žofia Hruščáková, pri ktorej mene sa vynímalo 21 bodov. „Je to veľmi dobrá hráčka. Dokáže sa presadiť v útoku, no takisto výborne bráni. Mysleli sme si, že pri absencii Sherillovej budeme to mať pod košmi jednoduchšie, lenže Hruščáková sa skvele chytila. Hrala vo veľkej pohode a výrazne svojmu družstvu pomohla,“ doplnila Soňa Svetlíková.

Semifinále – druhé zápasy: Young Angels Košice - Piešťanské Čajky 54:89 (36:44), stav série: 0:2, Slávia Banská Bystrica – MBK Ružomberok 82:64 (44:33), stav série: 2:0.

Tretie stretnutia sa hrajú v sobotu 1. apríla v Piešťanoch a v Ružomberku.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia