Po dvoch bezgólových remízach, víťazstvo Smetanovcov nad Podbrezovou

Po dvoch bezgólových remízach, víťazstvo Smetanovcov nad Podbrezovou

Ján SvrčekŠport27.4.2024

V 7. kole Niké ligy nadstavbovej skupiny o titul futbalisti MFK Ružomberok vyhrali nad FK Železiarne Podbrezová 3:2. A tak naďalej platí, že zverenci trénera Romana Skuhravého ešte v hornej šestke nevyhrali. Na druhej strane Liptáci potiahli svoju šnúru bez prehry na šesť kôl.

Dlho sa pod Čebraťom nič nedialo, okrem dvoch nepresných streleckých pokusov domáceho Chriena. Až prišla 26. min., keď Domonkos potiahol akciu po pravej strane, spätnou prihrávkou našiel Gabriela, ktorého strele tečom zmenil smer Sanusi, takže išlo o vlastný gól – 1:0. Domáci sa z vedenia dlho netešili, už o tri minúty hlavou vyrovnal voľný Paraj, po vysokom centri Galčíka. Remízový stav vydržal do 37. min., keď Chobot utešenou ranou ľavačkou z 22 m nádherne trafil ľavý vinkel brány „železiarov“ – 2:1.

Do druhej „polky“ hostia vstúpili aktívne, s jasnou snahou zmeniť aktuálny stav. V 58. min. sa im to aj podarilo, keď Galčík parádne namieril a zase na tabuli svietil „egál“ – 2:2. V 60. min. mohol Malý expresne odpovedať na vyrovnávajúci gól, lenže ho vychytal brankár hostí Danko. V 64. sme videli rýchly brejk MFK, Hladík oslovil Domonkosa, Podbrezovčan Mielke si dal takmer vlastenca, no Danko reflexívne zasiahol. O dve minúty na to bol v šanci Chrien. V 72. min. mal veľkú príležitosť striedajúci Kabongo, ale jeho strela, ktorá sa obtrela o jedného domáceho hráča, skončila tesne vedľa. O tri minúty na to Múdreho tutovku bravúrne vyriešil Danko. V 80. min., sa Gerec obdivuhodne obtočil okolo Bakaľu v hĺbke súperovej šestnástky a chladnokrvne zasunul loptu do odkrytého pravého dolného kúta brány Podbrezovej. Potom si už domáci futbalisti umne ustrážili jednogólové víťazstvo.

Ondřej Smetana, tréner Ružomberka: „Videli sme, čo sa týka šancí, zaujímavý zápas. Vieme, že hra Podbrezovej je založená na práci s loptou, v čom sú jeho hráči veľmi silní. Preto sme chceli ich vytiahnuť, byť kompaktní a počkať si na naše možnosti. No zároveň aj vytvoriť väčší tlak. V prvom polčase naše zámery nevychádzali. V druhej polke sa to trochu otočilo. Už sme boli schopní jednoduchšie sa dopredu dostať, tiež dlhými loptami, alebo využiť medzi priestory. Chalani si vytvorili šance, no škoda, že sme tie prvé nevyužili. Aj súper mal dosť nebezpečných situácií, hlavne po našej ľavej strane. Takže som rád, že sme to zvládli. V tejto skupine a proti Podbrezovej sa víťazstvo cení.“

Roman Skuhravý, tréner Podbrezovej: „Bol to hodne zaujímavý zápas. V prvom polčase sme dostali dva góly po situáciách, ktoré sú riešiteľné. Teší ma, že sa chlapci nevzdali a po dvoch krásnych akciách sme konečne dali viac než jeden gól. Druhý polčas to bol futbal hore – dole. My sme mali šance, takisto Ružomberok. Domáci svojou šikovnosťou získali tri body. V našej situácii je zložité pomýšľať na nejaké body, pokiaľ nie sme úplne stopercentní v defenzíve. To nie je o pracovitosti, ale skôr o strachu neurobiť chybu. Pri treťom inkasovanom góle bol sled situácií, ktoré by sebavedomejšie mužstvo zvládlo.“

MFK Ružomberok – FK Železiarne Podbrezová 3:2 (2:1)

Góly: 26. vlastný (Sanusi), 37. Chobot, 80. Gerec – 29. Paraj, 58. Galčík. Žlté karty: Lavrinčík - Paraj, Bartoš. Rozhodovali: Očenáš – Hancko, Košecký – 965 divákov.

Ružomberok: Ťapaj - Gabriel, Malý, Mojžiš – Domonkos, Múdry, Zsigmund (55. Lavrinčík), Selecký (46. Tučný) – Chrien (84. Jackuliak), Boďa (56. Hladík), Chobot (65. Gerec).

Podbrezová: Danko -  Bartoš, Bakaľa, Mielke (71. Mrva) – Kováčik, Chyla (Okunola), Bajo, Ridwan – Galčík, Paraj, Assinor (68. Kabongo).

Foto: Rudolf Maškurica

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia