Po dvoch konfrontáciách Ruže s KP Brno

Po dvoch konfrontáciách Ruže s KP Brno

RedakciaŠport25.9.2022

Už pôjdu len naostro. Reč je o ružomberských basketbalistkách, ktoré v piatok a v sobotu odohrali posledné dve prípravné stretnutia pred štartom Niké extraligy sezóny 2022/2023 proti KP Brno. Prvý duel vyznel 66:56 pre domáce dievčatá a druhý vyhral český tím 75:68.

Posledné dva zápasy musím hodnotiť iba pozitívne. Družstvo dokázalo zdolať eurocupový tím, keď dievčatá, až na výnimky, tam nechali všetko. Prvý polčas z našej strany bol úplne dokonalý. Dokonca nad naše možnosti. V sobotu už nám chýbali fyzické sily, čo pri osemčlennej rotácii nie je prekvapujúce,“ vravel tréner Ruže Juraj Suja.

Smelo možno povedať, že nová kapitánka MBK Alexandra Buknová, sa stala aj líderkou tímu. Za dva dni odtiahla cez šesťdesiat minút a nastrieľala 35 bodov. „Celkove z týchto stretnutí mám príjemný pocit. Musíme byť ale konzistentnejší a nie ako na vlnách v určitých úsekoch. V druhom zápase to už bolo oveľa ťažšie, keď nám odišla obrana a nakopili sa individuálne chyby. V piatok sme trafili veľa trojok, z čoho sa musíme tešiť, lebo asi taký bude náš štýl hry počas súťažnej sezóny,“ konštatovala 22 – ročná hráčka.

Lucia Hadačová mala proti sebe družstvo, v ktorom pôsobila predchádzajúce tri sezóny. „Dáko zvlášť som to nevnímala, veď v športe je to bežná vec. Aj keď asi polovica kádra KP zostala z mojej éry,“ podotkla jediná ružomberská pivotka a prešla ku generálkam. „Miestami sme ukázali pekný basketbal. Prítomní mohli vidieť, že aj v takejto nižšej zostave dokážeme hrať a popasovať sa s vyššími súperkami. Nič iné nám ale ani nezostáva. Už aj ako hráčky sme si medzi sebou sadli, vieme, čo od koho možno očakávať. Tiež nájsť sa v útoku a pekne si posúvať loptu. V piatok nám padali i trojky, čo bolo super.“

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia