Po generálke: Ružomberok - Zlín (2:2)

Po generálke: Ružomberok - Zlín (2:2)

Ján SvrčekŠport4.7.2024

Futbalisti MFK Ružomberok v príprave na novú sezónu odohrali šesť stretnutí s bilanciou 1 víťazstvo – 4 remízy – 1 prehra.

Na posledné dve zápasové próby (v sobotu v Liptovskom Mikuláši – 1:3 a včera doma so Zlínom – 2:2) sa tréner mužstva Ondřej Smetana rozhodol dať po deväťdesiatich minútach maximálnemu počtu hráčov, takže na ´tieto duely nastúpili viac – menej dve rozdielne jedenástky, pričom aj včera došlo iba k dvom striedaniam.

Určite si však šéf ružomberského realizačného tímu, hlavne generálku pred Konferenčnou ligou proti Moravákom inak predstavoval. „Niektoré pasáže v prípravnej fáze boli slušné, ale často sa nám to tam aj zadrhávalo. Tiež prechod do finálnej tretiny sme neraz mali zdĺhavý, pomalý, nepresný a nekvalitný. Veľa lôpt chalani zbytočne ´vyhodili´, alebo pokazili. Nemyslím si, že za tým bola nervozita, ale skôr netrpezlivosť, zbrklosť. Určite vyskytli sa i fázy, keď sa hráči zachovali tak, ako bol plán a snažili si akcie pripraviť, súpera roztiahnuť, otvoriť. Žiaľ, ak sa aj do nejakých situácii vpredu dostali, zase chýbala kvalita pri zakončení. Navyše Zlín bol dôraznejší a odolnejší v osobných súbojoch. Veľa vecí nám včerajšie stretnutie ukázalo. Na najbližší, už ostrý zápas, musíme byť úplne inak nastavení," konštatoval Smetana.

Ružomberský lodivod kritike podrobil aj zaváhania pri oboch gólových ujmách: „V prvom prípade išlo o jednoduchú situáciu, keď sme boli strašne roztiahnutí. Druhému inkasovanému gólu zase predchádzala naša triviálna chyba. To na úrovni, aká mužstvo čaká v ´pohári´, ale i v našej lige, každý potrestá. Takýmto veciam sa hráči musia proste vyvarovať. To je jednoducho, bez debaty.“

V sobotu, po dvoch dňoch voľna, už Ružomberok začne prípravný mikrocyklus pred duelom 1. predkola Európskej ligy proti kazašskému FC Tobol Kostanaj.

Foto: Rudolf Maškurica

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia