Po jedenástich týždňoch hráči videli súpera a rozhodcov

Po jedenástich týždňoch hráči videli súpera a rozhodcov

RedakciaŠport24.5.2020

Kým lodivod Pohronia Žiar nad Hronom/Dolná Ždaňa Mikuláš Radványi svoj tím koučoval z lavičky ako počas vážneho „majstráku“, tak ružomberský kormidelník Ján Haspra si spolu s asistentom Marekom Saparom a trénerom brankárov Ľubošom Hajdúchom sadli na miesta v najvrchnejšom rade západnej tribúny. „Je to úplne iný pohľad ako zo striedačky. Z tohto miesta človek vidí všetko,“ pochvaľoval si Haspra, ktorý v tréningovom dueli (skončil sa 1:1), nechal chlapcov po 11 – týždňovom pôste si schuti zahrať a do deja vstupoval akurát striedaniami, ktoré obhospodáril s technickými vedúcimi a kondičnými trénermi.

Ešte predtým, ako zaznel úvodný hvizd mladého arbitra Michala Danča z Hubovej, si prítomní uctili pamiatku dieťatka jedného z hráčov Žiaranov, ktoré po pôrode zomrelo v nemocnici.

Prvý májový pondelok (4.) sa ružomberskí futbalisti vrátili na štadión, aby odštartovali prípravu po skupinkách. Od stredy (20. mája) v intenciách ďalšej fázy uvoľňujúcich opatrení, „prehodili výhybku“ na plnohodnotné tréningy a v sobotu (23. mája) si už oprášili zápasové spomienky, čo celú kabínu očividne potešilo.

Je super, že sme takmer po troch mesiacoch zase hrali zápas. Myslím si, že bol zvládnutý v pohode, aj keď z našej strany zatiaľ to nebola žiadna báseň. Kým sa liga začne, určite budeme už tam, kde máme byť. Ráno som sa konečne zobudil do zápasového a nie tréningového dňa. Veľmi som sa tešil na zmenu, na ihrisko som išiel s tým, že si tento deň chcem užiť,“ rozprával útočník Ladislav Almási.

Takisto Dalibor Takáč vstával z postele plný očakávania. „Bol som veľmi šťastný, že konečne ideme hrať, že vybehneme zase na hlavné ihrisko, hoci som vedel, že to bude len 45 minút, aby sme sa všetci vystriedali. Verím, že už na našej tráve sa bude aj trénovať. Hlavne, že sme sa vrátili, že je dôvod ďalej sa pripravovať,“ dal sa počuť stredopoliar Ruže.

Určite každý z nás bol hladný po futbale. Keď má človek pred sebou čo len priateľské stretnutie inak sa nastaví aj mentálne. Tým netvrdím, že tréningy nie sú dôležité, no sú o inom. Máme za sebou ťažké obdobie, strašne mi chýbala zápasová prax,“ vravel obranca Matej Čurma.

V rovnakom duchu vyznal svoje pocity aj muž z ružomberskej ofenzívy Martin Regáli. „Všetci sme veľmi postrádali skutočný futbal, je super, že sa vracia. Konečne sme zase hrali, hoci išlo iba o priateľský súboj. Tréningov, hoci sú takisto dôležité, už bolo dosť.“

Aj keď tribúny boli prázdne, pri góloch, autorom domáceho bol R. Kružliak a vyrovnávajúceho Pohronia Matič, potlesk zaznel. „Zaťapkali“ si hráči členovia realizačných tímov.

Taká bola tréningová „bitka“ po dlhej zápasovej „karanténe“ na zatvorenom štadióne.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia