Po ľahších sústach príde nevyspytateľný Šamorín

Po ľahších sústach príde nevyspytateľný Šamorín

RedakciaŠport4.12.2020

Zajtra (5. decembra) v 11. kole ženskej extraligy o 17. hod. basketbalistky MBK Ružomberok vyzvú ŠBK Šamorín. Prvá konfrontácia v tejto sezóne pod šamorínskymi košmi vyznela 79:42 pre úradujúceho šampióna.

Ružomberčanky po domácej prehre s Piešťanmi (21. novembra) 64:65, odohrali tri partie s „papierovo“ slabšími súpermi – v Spišskej Novej Vsi vyhrali 83:30, v Poprade 102:44 a v stredu v Banskej Bystrici s BK ŠK UMB 89:32. Teraz už ale príde na rad vážnejšia próba. „Nečaká nás nič jednoduché,“ vyhlásil kouč Ruže Juraj Suja. „Šamorín má vo svojom strede šikovné dievčatá, ktoré, ak vychytia svoj deň a darí sa im v obrane, dokážu hocikomu znepríjemniť život. Avšak na druhej strane, ich výkony sú dosť nevyrovnané. Pred dvomi týždňami Šamorín takmer vyhral v Košiciach nad Young Angels, keď napokon v predĺžení podľahol 64:68,“ pokračoval Suja.

Pri otázke, ako inak musí zajtra nastaviť svoje hráčky v porovnaní s tromi predchádzajúcimi „povinnými“ jazdami, nás Suja najprv zahriakol. „To nie je pravda. My chceme byť rovnako, teda na plné obrátky, nastavení v každom zápase. Je jedno, či na druhej strane ihriska stojí Spišská Nová Ves, Piešťany alebo Šamorín. Stále trvám na plnej koncentrácii od prvej do poslednej minúty. Pre moje družstvo je každý zápas rovnako dôležitý.“

Ružomberský tréner sa už párkrát dal počuť, že najbližšou métou je dostať „baby“ na takú výkonnosť, ako mali predtým, čo v družstve začal šarapatiť COVID-19. „Ešte nie sme ani zďaleka tam, kde sme sa nachádzali pred preventívnou karanténou a reprezentačnou pauzou. Postupne sa však vraciame. Uvidíme, čo ukáže sobota,“ doplnil Suja.

Proti BK ŠK UMB Banská Bystrica do stretnutia kvôli problémom s achilovkou nezasiahla rozohrávačka Radka Stašová. Zajtra už s jej službami tréneri zase rátajú. V súlade s platnými nariadeniami aj tento zápas sa hrá bez divákov.

Za povšimnutie stojí, že najlepšou strelkyňou Šamorína je manželka ružomberského kormidelníka Timea Sujová, ktorá v desiatich stretnutiach nastrieľala 179 bodov, z toho 24 trojok. Z hráčok MBK v tomto ukazovateli vedie kapitánka Miroslava Praženicová-Mištinová, tá v deviatich „majstrákoch“ dosiahla 153 bodov a 25 trojok.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia