Po Lajčiakovi bude černovskú športovú loď  kormidlovať Ján Rojček

Po Lajčiakovi bude černovskú športovú loď kormidlovať Ján Rojček

RedakciaŠport14.3.2019

Novým predsedom Telovýchovnej jednoty Máj Černová sa vo štvrtok (13. marca) na prvom zasadnutí novozvoleného výboru stal 29 – ročný druholigový rozhodca a predtým aj aktívny futbalista Ján Rojček.

V sobotu (9. marca) sa v tejto mestskej časti konala výročná členská schôdza TJ Máj. Na nej, po siedmich rokoch, skončil, na základe vlastného rozhodnutia, vo funkcii šéfa černovského športu Vladimír Lajčiak.

Bolo to na jednom prípravnom zápase, keď ma oslovili tajomník TJ Máj Juraj Moravčík a tréner tamojších futbalistov Štefan Jančo, či by som nešiel do Černovej funkcionárčiť. Keďže z tejto časti Ružomberka pochádzam, odvetil som, že môžem pomôcť. O predsedníckej stoličke však vtedy nebola ani zmienka,“ rozhovoril sa Rojček, ktorý sa v poslednom čase do povedomia verejnosti dostal aj ako jeden z troch kľúčových organizátorov Ružomberskej futsalovej ligy, ktorá má za sebou dva vydarené ročníky.

Nosným športovým odvetvím v TJ Máj je futbal, ďalej pod spoločnou strechou sú stolný tenis, turistika a fitnes žien. Práve „kožená“, ktorá je tiež Rojčekova srdcovka, prežíva v Černovej veľmi ťažké, doslova krízové obdobie. Na mysli máme prvé mužstvo, ktoré svojho času bolo výkladnou skriňou TJ Máj. Veď v sezónach 2014/2015 a 2015/2016 sa tu hrala štvrtá najvyššia súťaž. Momentálne sa mužský futbal ocitol v obrovskej plytčine. Za tri roky prišli dva pády, až do dnešnej šiestej ligy a vážne hrozí aj tretí. Po jeseni mužstvu v najvyššej liptovskej súťaži patrí koncový lampáš s jediným bodíkom na konte, za remízu v Liskovej (2:2). Ostatných dvanásť zápasov Černovci prehrali a aj skóre 15:51 je desivé.

Záchrana je skôr v teoreticko-matematickej rovine. Našou ambíciou je teraz predovšetkým vytvoriť dobrú partiu a hrať hlavne pre radosť. Samozrejme, do každého zápasu pôjdeme naplno. Ako tréner pokračuje Štefan Jančo, ktorý vedie tiež štvrtoligových dorastencov. V danej chvíli sa už ťažko káder dopĺňa, keďže prestupové obdobie skončilo 31. januára, akurát možno niečo spraviť formou hosťovania. Netajím, pozeráme sa ešte po nejakých chlapcoch. No už musíme myslieť aj do budúcna, ako v nejakom horizonte posunúť černovský futbal tam, kde ešte nedávno patril. Určite by nám padlo vhod, keby sa do mužstva vrátili niektorí bývalí hráči. Za posledné štyri roky až neuveriteľných 64 futbalistov opustilo tento klub,“ uzavrel ambiciózny mladý funkcionár.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia