Po Liége Ruža zdolala aj Madrid a má dve víťazstvá

Po Liége Ruža zdolala aj Madrid a má dve víťazstvá

RedakciaŠport28.10.2021

V J skupine Európskeho pohára FIBA včera večer ružomberské basketbalistky vyhrali v Madride nad Movistarom Estudiantes 55:51 a francúzsky ASVEL Lyon pod belgickými košmi prevalcoval Liége Panthers 103:41.

Slovenský majster získal skalp družstva, ktoré pri štarte európskej pohárovej súťaže číslo dva, vyhralo nad Lyonom 70:67. „Som maximálne spokojný, šťastný a hrdý na ´baby´, že dokázali tento náročný zápas dotiahnuť až do víťazného konca. Všetci sa veľmi tešíme,“ vyhlásil bezprostredne po stretnutí kouč Ruže Juraj Suja.

Bola to extrémne ťažká bitka s tímom, ktorý vytasil mimoriadnu tvrdosť. „Čo sa týka agresivity, v druhom polčase Madridčanky išli až za hranu. Proste, ony tak hrajú. Ohromne ťažké bolo im odolávať so siedmimi hráčkami. Domáce družstvo, vďaka svojim fyzickým prednostiam, ovládlo podkošový priestor, keď malo až 49 doskokov,“ pokračoval Suja.

Za povšimnutie stojí len 51 ružomberských inkasovaných bodov. „Veľmi dobre sme bránili, niečo nám vzadu ušlo až v závere, keď už dievčatá nevládali. Celkove náš výkon bol vysoko disciplinovaný a tímový. Vedeli sme, čo Madrid bude hrať a ani v tom sme sa nepomýlili. V deň zápasu som povedal nášmu výkonnému riaditeľovi Radoslavovi Popelkovi, že vyhráme a to sa aj stalo,“ vravel ďalej očividne spokojný hlavný kouč nášho pohárového zástupcu.

Domáce basketbalistky nakláňali nejaké fázy zápasové misky na svoju stranu len do 13. min. - 17:16, keď najvyššie viedli o päť bodov – 12:7 (v 5. min.). Na druhej strane Ružomberok mal k dobru aj trinásť bodov (22. min. - 39:26). „Drvivú väčšinu zápasu sme my viedli,“ pripomenul Suja.

V Madride to bol duel aj o pevných nervoch. Keď do konca zostávalo 1:19 min., Gretterová, ktorá mimochodom celý súboj odtiahla bez jediného striedania, posunula skóre zo 46:50 na 49:50. Na začiatku poslednej minúty Praženicovej padla jedna z dvoch šestiek (49:51).Trinásť sekúnd, pred klaksónom faulovaná Stašová chladnokrvne premenila oba trestné hody (49:53). Diengová ešte znížila (51:63), no posledné slovo mala, vďaka dvom presným šestkovým strelám, Burová – 51:55.

Najbližšiu stredu (3. novembra) hrá Ružomberok v Liége.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia