Po Liptovskom Mikuláši, pod Čebrať zavíta Trenčín

Po Liptovskom Mikuláši, pod Čebrať zavíta Trenčín

RedakciaŠport20.4.2023

Nadstavbová časť Fortuna ligy vstupuje do svojej druhej polovici. V skupine o 7. - 12. miesto zajtra (21. apríla) futbalisti MFK Ružomberok o 17:30 hod. vyzvú AS Trenčín. V základnej časti súťaže sa obe vzájomné konfrontácie skončili bez gólov, v úvode nadstavby si Ruža priviezla tri body spod Čákovho hradu – 3:0.

Trenčania, ktorým v dolnej „šestke“ patrí tretia priečka, keď na prvý Ružomberok strácajú dvanásť bodov, majú za sebou tri zápasy bez prehry s bilanciou dve víťazstvá – jedna remíza. Mužstvo spod Čebraťa v skupine o záchranu tri razy vyhralo a dvakrát remizovalo.

Minulú sobotu sme zdolali Liptovský Mikuláš a teraz je pred nami ďalšia trojbodová výzva. Lenže dva zápasy doma za sebou vyhrať, nikdy nie je jednoduché. Určite našim cieľom je nadviazať na dobrý výkon proti Tatranu,“ rozhovoril sa ružomberský kouč Peter Struhár. „Aj proti Trenčínu chceme byť kvalitní v ponukovej fáze, vytvárať si voľné priestory a následne tlačiť sa to súperovho pokutového územia s väčším počtom hráčov a ísť do zakončenia.“

V priebehu jarnej časti v AS došlo k zmene na trénerskej stoličke, keď Mariána Zimena vystriedal Čech František Straka. Ten v sezóne 2009/2010 viedol aj Ružomberok a vo vtedajšej Corgoň lige skončil s ním na 5. mieste, o bod za štvrtou Nitrou. „Teším sa, že do Ružomberka príde takáto futbalová legenda, či už hráčska, alebo trénerská. Ide o energického trénera, ktorý trenčianskemu mužstva priniesol víťaznú energiu,“ podotkol k trénerskej rošáde v AS P. Struhár. „Dobre vieme, že Trenčín má vo svojom strede kvalitné individuality na čele so Soaresom a Azangom. Zaujímaví sú i ďalší hráči, napríklad talentovaní mládežnícki reprezentanti Hollý, či Gajdoš,“ dodal Peter Struhár, ktorý, až na stále maródujúceho brankára Ivana Krajčírika, by mal mať k dispozícii všetkých ostatných hráčov.

Doterajšia bilancia súperov v najvyššej súťaži z pohľadu MFK: 26 výhier, 19 remíz, 23 prehier, skóre 99:89.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia