Po odmlke Ruža k Hronu a pod Tatry

Po odmlke Ruža k Hronu a pod Tatry

RedakciaŠport6.1.2023

Zajtra (7. januára) sa po „sviatočnej“ pauze do hál vracia Niké extraliga basketbalistiek. Ružomberské družstvo v 14., poslednom kole základnej časti, nastúpi (o 18. hod.) v Banskej Bystrici proti BK ŠK UMB. O štyri dni na to (11. januára) liptovský kolektív ešte čaká dohrávané stretnutie 10. kola v Poprade.

My sme celkove počas sviatkov prestali robiť len päť dní, čiže stále sa trénovalo. To je len prirodzené, že po prestávke sa na návrat do zápasového programu tešíme,“ uviedol tréner ružomberských žien Juraj Suja.

Kým v minulosti „pravé“ cudzinky, na mysli máme hráčky mimo teritória bývalého Československa, vždy na Vianoce i na prelome rokov boli doma a pár dní trénovalo len torzo kádra, teraz Suja kontinuálne mohol pracovať so všetkými zdravými hráčkami.

Pod Urpínom debut v drese Ruže bude mať nová posila družstva, slovenská reprezentantka Soňa Svetlíková. „Z národného tímu túto hráčku poznám už dlho. Čo sa týka kolektívu, je to v pohode dievča a veľmi pracovité. Snaží sa, koľko môže,“ konštatoval tréner MBK.

Za povšimnutie stojí, že Slávia Banská Bystrica, ktorá je najväčším rivalom Ružomberčaniek v boji o druhú priečku, kompletne vymenila celé trio cudziniek. V Slávii skončili Milica Deurová z Bosny a Hercegoviny, Chorvátka Jovana Mandićová aj Američanka Iggy Allenová. Na druhej strane prišli Kanaďanka Ceejay Nofuenteová a Američanky Ruth Sherrillová a Lindsey Pulliamová. „Neviem, čo od toho možno očakávať, či Banská Bystrica bude silnejšia, ja sa o ňu nestarám, mňa zaujíma moje družstvo. Avšak rešpektujem každého. Určite nová trénerka Zuzana Žirková si dala záležať na výbere zahraničných hráčok. Je známe, že klub má vysoké ambície, a tak zrejme v súlade s nimi podpísali aj adekvátne hráčky,“ povedal na tému „púm“ Suja. Jeho tím na Sláviu Banská Bystrica narazí hneď v úvodnom kole nadstavbovej skupiny o 1. - 4. miesto, a to 14. januára vo svojej Koniarni.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia