Po operácii pruhu už meria cestu pod Čebrať

Po operácii pruhu už meria cestu pod Čebrať

RedakciaŠport6.6.2020

V piatok pri testovaní ružomberských futbalistov a členov realizačného tímu na ochorenie COVID – 19, sme videli aj Mareka Zsigmunda, ktorý 7. mája podstúpil operáciu „športového pruhu“ a ešte s mužstvo „nezarezáva“.

Tento týždeň som už pravidelne chodil na štadión, ale len do ´posilky´, odrobiť si pár cvikov, ktoré mám naordinované. Tiež som trochu šliapal na stacionárnom bicykli. Vždy som sa zdržal iba krátko, nejakú polhodinku,“ vysvetľoval 23 – ročný odchovanec ružomberskej „koženej“, ktorý bol objavom fortunaligovej jesene.

Od pondelka už si „Žigo“ bude pridávať záťaž. „Začnem behať, samozrejme na úvod, len pomaly. Veď strašne dlho som nič nerobil, určite telo si bude vyžadovať nejaký čas, kým sa dostane do niekdajšieho stavu. Viem, že nič iné ma nečaká, len poctivo na sebe pracovať a postupne sa posúvať dopredu.“

Ružomberok v rámci fortunaligového reštartu, ktorý mužstvá odpália 13. júna, odohrá päť „majstrákov“ a minimálne dve stretnutia v Slovnaft Cupe. Vylúčená nie je ani prípadná baráž o Európsku ligu. „Momentálne vôbec neviem, kedy sa vrátim do zápasového režimu, všetko závisí od toho, ako sa budem cítiť. Možno niečo stihnem, ale nechcem predbiehať,“ pokračoval Marek, ktorý v aktuálnej sezóne si pripísal sedemnásť prvoligových čiarok.

Hráč len privítal, že sa liga predčasne nauzatvorila. „Veľmi ma potešila správa, že súťaž sa dohrá, hoci v skrátenom formáte. Napokon, akokoľvek by bolo konečné rozhodnutie, asi nikdy by každému nevyhovovalo. Treba akceptovať závery riadiaceho orgánu. Najhoršia by bola varianta so zrušením sezóny.“

Po odberu vzoriek z hltanu a nosohltanu sme sa Zsigmunda spýtal aj na bezprostredné pocity z testovania. „Pichnutie do nosa veru nebolo dvakrát príjemné, dosť hlboko sa tá ihla dostala. Museli sme to však absolvovať, tak som to aj bral. Celkove ale žiadna dráma,“ znela odpoveď stredopoliara MFK.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia