Po ôsmich rokoch opäť stredoslovenské derby Banská Bystrica - Ružomberok

Po ôsmich rokoch opäť stredoslovenské derby Banská Bystrica - Ružomberok

RedakciaŠport5.8.2022

Zajtra (6. augusta) v 4. kole Fortuna ligy o 18. hod. na Štadióne SNP na Štiavničkách nováčik našej najvyššej súťaže MFK Dukla Banská Bystrica vyzve ružomberského vicemajstra.

Vojaci v sezóne 2014/2015 sa lúčili s futbalovou elitou, keď v konečnej tabuľke im patrila posledná dvanásta pozícia so ziskom 22 bodov. Ružomberok vtedy obsadil 7. miesto, pričom vyskladal 40 bodov. Čo sa týka vzájomných zápasov spred ôsmich rokov, Ruža najprv pod Urpínom prehrala 1:3, doma remizovala 1:1 a na konci uspela v Banskej Bystrici 2:1.

Čaká nás už tretí prvoligový nováčik, ktorý v prvom vystúpení pred vlastnými divákmi sa určite bude snažiť vytiahnuť. Veď doterajšie tri stretnutia Dukla odohrala na ihriskách súperov. Posledný zápas v Žiline mužstvu síce nevyšiel (1:4), no o to bude mať väčšie odhodlanie sa revanšovať,“ rozhovoril sa ružomberský kouč Peter Struhár.

Vlani druhý tím tabuľky má momentálne na svojom konte jedno víťazstvo (v Skalici 2:0) a dve remízy (s Podbrezovou 2:2 a v Poprade s Liptovským Mikulášom 0:0). „Získavame body, ale už chceme byť stopercentne úspešní. Verím, že tak nastavení zajtra chlapci aj nastúpia. Hlavne, keď sa dostaneme do šancí, aby sme ich premieňali. Po dlhšom čase mužstvo absolvoval klasický týždenný mikrocyklus, na aký sme zvyknutí. Sústredili sme sa zvlášť na predfinálnu a finálnu fázu. Tiež sme chceli dostať hráčov do pohody i umožniť im, aby si, po predchádzajúcom náročnom programe, aj trochu oddýchli. V posledných zápasoch síce nám kombinačná hra veľmi nevychádzala, ale do šancí sa chalani dostávali. Ide o to, aby v takýchto pozíciách trafili bránu, potom je i väčšie percento gólovej úspešnosti,“ vravel ďalej Struhár, ktorý sa borí so značnou „péenkou“. Nie sú to len Šefčík, Zsigmund, Boďa, Kochan, Domonkos a Krajčírik, no pribudli aj T. Bobček, Madleňák a Kelemen. „Veru, máme veľa maródov, no všetci zdraví hráči tento týždeň dobre odtrénovali. Verím, že tí, čo dostanú príležitosť, sa jej plne chopia. Z jedného zorného uhla sa na daný stav pozerám i pozitívne. Možnosť dostanú ďalší chlapci, čo im môže iba pomôcť, aby výkonnostne rástli,“ doplnil Peter Struhár.

Dukla využila ponuku a získala prvoligovú miestenku po Seredi. Tým pádom klub z občianskeho združenia prešiel na akciovú spoločnosť. Menším šokom bolo, keď dva týždne pred štartom súťaže Bystričania nepredĺžili zmluvu s trénerom Stanislavom Vargom a nahradili ho Michalom Ščasným. V 2. kole sa mužstvu podaril husársky kúsok, keď vyhralo v Trnave 2:1.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia