Po piatich rokov sa v Štiavničke bude chodiť na siedmu ligu

Po piatich rokov sa v Štiavničke bude chodiť na siedmu ligu

RedakciaŠport30.6.2021

V súťažnom ročníku 2015/2016 futbalisti TJ Družstevník Štiavnička obsadili vo vtedajšej II. triede Liptovského futbalového zväzu desiatu priečku, keď získali 25 bodov. Lenže ani to im v 14 – člennom pelotóne nestačilo na záchranu. Obec spadla do najnižšej súťaže a z nej sa „vykopala“ len teraz. Hoci Štiavnička skončila v ôsmej lige tretia (za Hrboltovou a Liptovským Trnovcom), postúpila do siedmej ligy.

Tešíme sa, že konečne to vyšlo. Dva-tri roky sme sa o to snažili. Avšak musím priznať, je to taký zvláštny postup. Každý by si to určite inak predstavoval. Keby sme tak vyhrali posledný zápas a potom úspech oslávili. Teraz sme po jesennej víťaznej dohrávke v Iľanove (3:1) museli čakať, ako sa situácia vyvinie,“ rozhovoril sa v jednej osobe kouč, hráč a zároveň kapitán Štiavničky Martin Rázga. Tridsaťdvaročný futbalista tiež naznačil, že Družstevník by mal mať klasického trénera. „Dlhšie nad tým rozmýšľam, že takýto stav nie je ideálny. Možno v najnižšej súťaži to ešte išlo, no siedma liga je už vážnejšia. Nie je optimálne byť trénerom a zároveň zarezávať na ihrisku. A ja chcem ešte hrať,“ vysvetľoval rýdzi Štiavničan.

Dedina má za sebou dôležitý futbalový miľník, no už sa musí pozerať predovšetkým smerom dopredu. „Určite nám skončia dvaja-traja straší hráči, na čele so Stanislavom Žihlavníkom, ktorí poslednú sezónu pridali hlavne kvôli našej postupovej ambícii. Takže nás čaká úloha doplniť káder. Keďže u nás sa hráčom nič neplatí, nie je to jednoduché. Ja sa snažím prilákať hlavne chalanov z dediny. Možno nemajú až takú kvalitu, ale sú zárukou, že budú hrať so srdcom a že futbal v Štiavničke nepadne. Veď reprezentujú vlastnú obec. V každom prípade potrebujeme adekvátne náhrady za tých chalanov, ktorý zavesili kopačky na pomyslený klinec,“ dorozprával Martin Rázga.

Pekný futbalový stánok v Štiavničke pohladí aj dušu náročnejšieho fanúšika „koženej“. Preto siedma liga tamojšiemu ihrisku bude len slušať.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia