Po pohárovom zápase s trénerom MFK P. Tomkom

Po pohárovom zápase s trénerom MFK P. Tomkom

Ján SvrčekŠport24.8.2023

Futbalisti MFK Ružomberok po prvoligovej poriadne pálivej facke v Trenčíne (1:4), si včera (23. augusta) schuti zahrali v Slovnaft Cupe, keď zdolali účastníka V. ligy Dynamo Diviaky 4:0.

Aj keď išlo o súpera z nižšej súťaže, na ihrisku sme mohli vidieť niekoľko pozitív,“ vyhlásil kouč ružomberského mužstva Peter Tomko. „Žiaľ, my v klube stále hľadáme len negatíva. V sobotu mužstvo neuspelo v Trenčíne, no treba sa tiež pozrieť ako vyzerá tabuľka, že proti komu sme hrali. Tým však v žiadnom prípade nechcem poslednú prehru zľahčovať. Bol to zápas, ktorý sa nezvládol,“ pokračoval Tomko a vrátil sa k pohárovému vystúpeniu, v ktorom väčší priestor dostali chalani, čo v lige nenastupujú, alebo menej hrávajú. „Tí, čo vybehli na trávnik, dokázali, že futbal hrať vedia. Takisto majú svoje ambície i reálne možnosti posúvať sa ďalej. Všetko si však vyžaduje aj určitú súčinnosť, či postupnosť krokov. Keď budeme zohratejší, bude to určite lepšie. Veľmi dôležité je nastavenie a koncentrácia. Musíme hrať s väčším sebavedomím.“

Šéf ružomberského realizačného tímu, sa, na naše vyzvanie, dotkol aj jednotlivcov. „Mladí hráči ako Viktor Úradník, či Antonio Giuliano Marek, príjemne prekvapili. Tiež Jakub Luka si v strede obrany zastal svoj post. Po dlhšom čase od začiatku nastúpili Marek Zsigmund a Timotej Múdry. Vpredu zase po zranení Tomáš Bobček. Tiež príležitosť dostal Adam Tučný. Diviaky síce neboli súperom, ktorý by nás vážnejšie preveril, avšak v našej hre bolo dosť vecí, ktoré sme tam chceli vidieť. Hlavne v prvých dvadsiatich minútach, keď ešte domáci vládali, mladí chlapci ukázali svoju dravosť i celkove chuť pobiť sa o miesta v zostave,“ doložil Peter Tomko.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia