Po reprezentačnej pauze čaká podkošovú Ružu program ako hrom

Po reprezentačnej pauze čaká podkošovú Ružu program ako hrom

RedakciaŠport11.11.2021

Pod ženskými basketbalovými košmi je v celej Európe asociačná prestávka. Slovenský šampión MBK Ružomberok sa počas tejto výluky môže len radostne spätne pozerať na doterajšiu púť oboma súťažami. V domácej extralige ho zdobí stopercentná úspešnosť, no zatiaľ si ešte nezmeral sily s vicemajstrovskými Piešťanskými Čajkami, keďže tento duel 7. kola bol preložený na 20. novembra. Momentálne zvlášť za povšimnutie stojí misia Ruža v Európskom pohári FIBA. Po štyroch kolách sa ružomberské družstvo nachádza v J skupine na druhej pozícii, za vysokofavorizovaným francúzskym ASVEL Lyon, pričom oba tímy sú bodovo na rovnakej úrovni – tri víťazstvá a jedna prehra.

S učinkovaním vo FIBA Cupe sme všetci príjemne prekvapení. V poslednom dueli v Liége (80:55) bol náš výkon takmer dokonalý. Z dosiahnutých výsledkov sa tešíme, ale ich ani nepreceňujeme. Štyri hráčky Praženicová, Buknová, Turudičová a Burovává sa vrátia po reprezentačných povinnostiach vo výberoch svojich krajín. Určite nebude jednoduché dievčatá hneď nastaviť na klubovú filozofiu. Máme už s tým skúsenosti z minulosti,“ uviedol výkonný riaditeľ MBK Ružomberok Radoslav Popelka.

Hoci zatiaľ družstvo trénera Juraja Suju výsledkovo ani raz nezaškrípalo a svojim fanúšikom prináša iba radosť, MBK má za sebou i krušné obdobie. „Počas prípravy nám pre zranenia vypadli obe americké hráčky Graysová a Motleyová, pričom druhá menovaná, po operačnom zákroku, stále nie je k dispozícii. Potom zase kabínu zasiahli virózy. Bol to vtedy mimoriadny náročný úsek pre celé družstvo. Veď vypadli dve hráčky zo základnej rotácie, navyše posily, s ktorými sa pri podpise zmlúv rátalo, že budú lídrami družstva. Tieto absencie nielenže na určitý čas rozbili herný koncept, no výrazne dopadli tiež na ostatné hráčky, ktoré museli ťahať i za ne, čo sa prejavilo v zápasových záťažiach. Preto sme aj boli nútení odvolať našu účasť na kvalitne obsadenom turnaji vo Vroclave tesne pred štartom sezóny,“ vravel ďalej R. Popelka.

Podľa aktuálneho „cestovného poriadku“ ružomberské basketbalistky do konca kalendárneho roka, čaká ešte deväť súťažných zápasov - dva vo FIBA Cupe (24. novembra s Lyonom a 1. decembra s Madridom) a sedem s extraligovým prívlastkom, keď posledný je naplánovaný na 18. decembra (v Piešťanoch). „Ak sa prebojujeme do play – off európskej súťaže, náš program bude ešte nabitejší. Do Vianoc by pribudli ďalšie dve stretnutia. Čo sa týka postupu do vyraďovacej fázy, nechcem kalkulovať, no v domácom dueli proti Madridu pôjde o druhé miesto v skupine. Samozrejme, dá sa ísť ďalej, za určitých okolností, aj z tretej priečky,“ dodal R. Popelka.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia