Po skrate s Piešťanmi sa majsterky expresne otriasli

Po skrate s Piešťanmi sa majsterky expresne otriasli

RedakciaŠport23.1.2022

Kým pred týždňom domácou prehrou s Piešťanmi (54:58), pripravili ružomberské basketbalistky svojim priaznivcom sklamanie, tak včera sa im v Košiciach „ospravedlnili“, predvedeným výkonom a víťazstvom rozdielom triedy nad Young Angels – 87:55.

Výkonného riaditeľa MBK Ružomberok Radoslava Popelku sme sa spýtali na tajomstvo jasného a mimoriadne dôležitého triumfu. „V prvom rade treba vyzdvihnúť poctivý, tímový výkon. V obrane i v útoku zahrali dievčatá veľmi dobre. Myslím si, že už sa prejavilo aj dočerpávanie energie po dosť bláznivom závere minulého kalendárneho roka. Postupne sa kolektív zase dáva fyzicky, herne i mentálne dokopy. Zápas v Košiciach bol dievčatám tiež odmenou sa každodennú robotu,“ reagoval očividne spokojný funkcionár.

Obhajca titul naozaj famózne po trpkej, ale i zaslúženej ujme s Čajkami v Koniarni, zdvihol zástavu a bol pánom v Angels aréne, kde to nikto nemá ľahké. V prvom polčase Ružomberčanky miestami svojim majstrovstvom dostávali „anjelky“ do situácií, keď mali problémy aj s navigáciou. „Musím priznať, že v klube sme dáko prehru, hoci zatiaľ v domácej súťaži jedinú, s Piešťanmi, ani neriešili. Bol to kolektívny výbuch, no nie dôvod na paniku. Ideme svojou cestou a predovšetkým sme sa sústredili na najbližší zápas v Košiciach. A tam sme zbierali ovocie našej práce,“ pripojil Radoslav Popelka.

Ružomberok po polčase viedol 43:17, po zmene strán sa Young Angels snažili ešte do zápasu vrátiť, no išlo iba o náznaky, ktoré vo veľkej pohode hrajúce hostky vždy v pravý čas „vygumovali“.

„Ružomberok eliminoval naše kľúčové hráčky, hral neskutočne agresívne a ťažko sme sa dostávali do voľných pozícií. My sme im naopak nechávali priestor na streľbu, tá bola úspešná a tým pádom sa zrodil takýto výsledok.“ Aj tieto slová zazneli z úst domáceho kouča Radka Dvorščáka, ktorý asi ťažko predychávala 32 - bodovú "latu", pre basket.sk.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia