Po štyroch sezónach kanonierka D. Hrúziková sa sťahuje do Slovácka

Po štyroch sezónach kanonierka D. Hrúziková sa sťahuje do Slovácka

Ján SvrčekŠport21.6.2024

V uplynulej sezóne, v ktorej ružomberské futbalistky dosiahli historický úspech, keď v I. lige skončili druhé za obhajcom titulu Spartakom Myjava, bola Darina Hrúziková najlepšou kanonierkou tímu. Dostala sa na kótu 24 gólov a patril jej tiež status druhej najlepšej strelkyne v našej najvyššej súťaži. Rovnako sa "kočke" vo finálnej fáze darilo aj v mládežníckych reprezentáciách, naposledy v U 19. Pri svojej rozlúčke s touto kategóriou na turnaji druhej fázy kvalifikácie majstrovstiev Európy v Srbsku, kde Slovensko obsadilo 3. miesto, čo mu zabezpečilo účasť v elitnej Lige A , trikrát skórovala. Po štyroch rokoch táto talentovaná futbalistka v centre dolného Liptova končí. Jej novou adresou bude 1. FC Slovácko.

Prežila som tu nádherné obdobie. Netajím, po príchode som sa najprv trochu oťukávala, zoznamovala s novým prostredím, so spoluhráčkami. Posledné dve sezóny boli skvelé, aj vrátane vzájomnej komunikácie na ihrisku. Tiež vďaka tréningovému procesu som sa výkonnostne posunula. Najprv sme získali ligový bronz a potom striebro. V minulom roku sa zlepšili aj podmienky pre fungovanie ženského družstva,“ začala rozprávať čerstvá maturantka na Obchodnej akadémie v Dolnom Kubíne.

S futbalom som začínala doma v Istebnom s chalanmi. Potom som chcela ísť medzi ´baby´ do Oravského Podzámku, lenže tam ženský futbal práve zrušili. Nuž a najbližšie bol Ružomberok,“ objasňovala svoj prvý prestup v živote 19 – ročná útočníčka.

Teraz sa už dievčina posúva ďalej, za rieku Moravu. „V zime som bola na nejakých skúškach, dokonca v Taliansku. Takisto teraz boli rôzne ponuky, aj od Sparty Praha. Padla však voľba na Slovácko. Tam by som mala pravidelne hrávať, dostávať adekvátnu minutáž. Určite zavážila aj škola. Do Brna, kde idem študovať na ´výšku´ ekonomiku podniku, tam je to iba hodina spojom,“ pokračovala Hrúziková.

Na záver sme sa mladej futbalistky, ktorá samozrejme, bude ženskej Ruži veľmi chýbať, spýtali, aké sú jej ďalšie športové plány. „Mojim prvým a najväčším cieľom je dostať sa do ženskej reprezentácie. Dúfam, že časom sa to podarí. A do budúcna mám jeden veľký sen, raz si zahrať anglickú Premier League. No v prvom rade želám si zdravie a futbal si chcem užívať,“ odvetila ambiciózna „kočka“ Darina Hrúziková.

Foto: MFK Ružomberok

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia