Po sveťáku v Holandsku, M. Ulík silvestruje v Nemecku

Po "sveťáku" v Holandsku, M. Ulík "silvestruje" v Nemecku

Ján SvrčekŠport31.12.2023

Matej Ulík z Liptovskej Osady včera (30. decembra) štartoval ne pretekoch Svetového pohára v cyklokrose v holandskom Hulste. V konkurencii 99 jazdcov skončil na 53. mieste.

"Zvíťazil domáci reprezentant van der Poel, ktorý potvrdil, že sa nachádza úplne niekde inde, ako aj jeho najväčší súperi. Na štarte sa zišla absolútna svetová špička, už nabitejší pelotón ani nemohol byť. Proste, štartovali všetky esá," rozhovoril s 26 - ročný slovenský reprezentant.

Aj keď konkurencia bola ako hrom, člen českého Expres CZ-Scott Team – u Kolín, nebol so svojim umiestením približne v polovici štartovného poľa dáko spokojný. "Najviac ma mrzí, že som neprišiel do cieľa s plným počtom kôl. Tie podmienky sú však dosť prísne. Udržal som si viac - menej postavenie zo štartu. Začiatok bol však veľmi náročný, nedalo sa šliapať plynulo, párkrát bolo treba zabrzdiť a zoskočiť z bicykla. Čo sa týka výkonu, už azda svoje robí aj dlhá medzinárodná sezóna, pričom naša domáca sa skončila ešte koncom novembra," vravel ďalej Ulík.

Lipták sa však (zatiaľ) domov nevrátil, zajtra ho čaká ďalší štart v Luxembursku. "Momentálne som v Nemecku so slovenskou výpravou. Žiadny silvestrovský večer, či spoločné uvítanie Nového roka sa ale nechystá. Máme bežný deň. Domov cestujem v utorok," dodal Matej Ulík.

Foto: facebook SZC

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia