Po takmer ôsmich mesiacoch skóroval aj T. Kostadinov

Po takmer ôsmich mesiacoch skóroval aj T. Kostadinov

RedakciaŠport17.10.2021

Hoci, momentálne má na svojom konte dvanásť trief do čierneho, z toho jedenásť na ružomberskej futbalovej adrese, o stredopoliarovi Tichomírovi Kostadinovovi, smelo možno hovoriť ako o sviatočnom zakončovateľovi.

Áno, dlho som čakal na ďalší gól. Od februára, od zápasu v Senici, kde sme prehrali 2:3,“ priznal svoj strelecký pôst reprezentant Severného Macedónska.

Vo včerajšom dueli proti Pohroniu v Žiari nad Hronom (2:2), mal Kostadinov prsty v oboch úderoch Ruže. Najprv v 39. min. zmazal jednogólové domáce vedenie. „Martin Rymarenko urobil dobrý pressing, získal loptu a presne mi ju dal. Nebola to síce celkom jednoduchá nahrávka, ale nemal som s ňou veľa roboty,“ uviedol Kostadinov. Pri druhom gólovom momente MFK v 55. min. si 25 – ročný Balkánec pripísal asistenciu. „Adam Brenkus pekne nabehol a parádne z mojej lopty, z prvej trafil.“

Zverenci trénera Petra Struhára si priviezli bod zvonku, ale neskákali od radosti. Vzhľadom na vývoj zápasu a pomer šancí sa im remíza od Hronu málila. „Nemožno hovoriť o nejakom zisku, ale o dvoch stratených bodoch. Áno, prehrávalo sa 0:1, zaslúžene sme však výsledok otočili, no chcelo to pridať ešte tretí gól. Potom prišla chyba, súper vyrovnal, no stále bol čas zápas rozhodnúť. Veď aj zaváhania patria k futbalu. Viac – menej počas celého zápasu bola prevaha na našich kopačkách. Domáci sa dostali do dvoch šancí a dva razy skórovali, keď boli mimoriadne efektívni. Inak sme ich do ničoho nepustili. My sme diktovali tempo, vytvorili si tlak, ktorý priniesol šance, lenže chýbal gól. Samozrejme, človeka to mrzí. Nezakrývam, je to sklamanie. Tento zápas sme mali vyhrať. Už ale sa musíme pozerať dopredu, keď opäť vycestujeme za súperom, tentoraz do Senice,“ dopovedal Tichomír Kostadinov.

Ružomberok prvú polovicu základnej časti Fortuna ligy uzavrel na skvelom 3. mieste s osemnástimi bodmi (4 víťazstvá – 6 remíz - 1 prehra) a so skóre 16:10.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia