Po tejto sezóne menší futbalový prevrat

Po tejto sezóne menší futbalový prevrat

RedakciaŠport7.11.2020

Okrem Fortuna ligy, ktorá šliape bez prestávky, všetky ostatné futbalové súťaže sú od 13. októbra, ako platí zákaz zhromažďovania, odložené. Aký ďalší osud stihne ročník 2020/2021, napríklad, či všetky resty sa zmažú až na jar, momentálne nevedno. Isté však je, že nižšie futbalové súťaže čaká miľníková reorganizácia, ktorá sa bude odvíjať od umiestnenia mužstiev v aktuálnej sezóne.

Vo futbalovej edícii 2021/2022, ktorá už bola schválená, z troch súčasných štyroch tretích líg, zostanú len dve – západná a východná so šestnástimi účastníkmi a prejdú z regiónov pod riadenie Slovenského futbalového zväzu.

Ostatné futbalové úrovne budú pokračovať v gescii oblastných zväzov. Ďalším článkom v hierarchii súťaží budú majstrovstvá regiónu. Pôjde o štyri skupiny – Bratislava, Západ, Stred a Východ. Účinkovať v nich budú tímy, ktoré sa na základe tabuľkového postavenia nedostanú zo súčasnej tretej ligy do novovytvorenej a doplnia ich najlepší mužstvá zo štvrtých líg.

Reorganizácia samozrejme ovplyvní aj nižšie futbalové „poschodia“. Zo štvrtých líg (z dvoch skupín v rámci Stredného Slovenska) sa automaticky stane piata najvyššia súťaž. Tá by v regióne Stred mala mať štyri skupiny po štrnástich mužstvách

Posledná futbalová „revolúcia“ na tejto úrovni sa udiala v roku 2014, keď došlo k rozdeleniu celoštátnej druhej ligy na skupiny Východ a Západ.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia