Po testovaní ružomberskí futbalisti opäť čistí

Po testovaní ružomberskí futbalisti opäť "čistí"

RedakciaŠport26.2.2021

Boj o posledné dve miesta v prvej fortunaligovej šestke je zamotaný. Pred záverečnými dvomi kolami sú na tom najlepšie Zlaté Moravce, ktorým stačí získať bod. Šiesty Ružomberok balansuje doslova na hrane. Kabína a realizačný tím si však nič iné ako nadstavbovú skupinu o 1. - 6. miesto, ani nepripúšťajú. Zajtra Liptákov doma čaká Senica, zápas, v ktorom majú nôž na krku.

Príležitostí, aby sme dnes hornú šestku mali v suchu, bolo niekoľko. Zostali však nevyužité a tak Senica je naša posledná šanca, aby sme zostali v hre,“ konštatoval obranca Ruže Mário Mrva.

Keď musíte, kolektív sa dostáva pod zvýšený psychický tlak. „Je na každom hráčovi, ako sa stretnutiu postaví. Bude to predovšetkým o hlavách. Na ihrisku, samozrejme, musíme nechať všetko, aby tri body zostali doma. Určite pokojnejší by potom bol aj ďalší týždeň pred zápasom v Žiline,“ pokračoval Mrva.

Finiš základnej časti našej najvyššej súťaže má dostatočné korenie. „Tlačenica v strede tabuľky je poriadna, veď šancu na hornú polovicu teoreticky majú ešte všetky mužstvá,“ dodal 22 - ročný odchovanec Ruže.

Včera ružomberskí futbalisti spolu s realizačným tímom kompletne prešli negatívne sitom testovania na COVID-19. Podobne, ako v predchádzajúcich dvoch jarných kolách, MFK budú chýbať „starí“ maródi – T. Bobček, Kochan a Takáč.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia