Po Tomkovi bude mládež MFK zastrešovať Penov

Po Tomkovi bude mládež MFK zastrešovať Penov

RedakciaŠport8.6.2021

Petra Tomka, ktorý sa stal asistentom trénera A mužstva MFK Ružomberok Petra Struhára, na poste športového riaditeľa mládeže MFK Ružomberok nahradí Peter Penov, doteraz kouč „sedemnástky“ spod Čebraťa.

„Áno, je to zmena, ale nevypadnem ani z bezprostredného tréningového procesu. Ide síce skôr o manažérsku prácu a nová funkcia si vyžaduje i viac administratívy, no vkuse zostanem v kontakte so svojimi kolegami, na tréningoch, či na zápasoch. Keď niektorý z nich z rôznych dôvodov vypadne, som pripravený zaskočiť. Celý systém práce mládežníckej sekcie je dobre nastavený a rozbehnutý, preto na všetko pozitívne chcem nadviazať,“ uviedol 44 – ročný Penov, síce rodák z Brezna, pričom na začiatku býval aj tri roky v Heľpe, no sám sa cíti predovšetkým Banskobystričanom.

Do ružomberského klubu som prišiel pred šiestimi rokmi, po sezóne, keď tamojšia ´devätnástka´ vypadla z I. ligy a tým o súťaž nižšie stiahla aj mladších dorastencov a v druhej ligy z dvoch kategórii U 17 a u 16 zostalo len jedno spoločné družstvo. Po roku sa však Ružomberok vrátil medzi dorasteneckú elitu. Na nové prostredie som si veľmi rýchlo zvykol, páči sa mi tu. Aj priateľské vzťahy, ktoré u mládeži panujú medzi trénermi,“ pokračoval držiteľ trénerskej licencie UEFA A a najvyššej mládežníckej UEFA Elite Youth A.

Penov, ktorý 24. februára dovŕšil 44 rokov, má sa čím pochváliť aj ako hráč. „Najkrajšie obdobie mojej kariéry je spojené s najslávnejším obdobím Dukly Banská Bystrica. V roku 2003 ma na Štiavničky stiahol vtedajší tréner Ladislav Molnár. V sezóne 2003/2004 Banská Bystrica skončila druhá v prvej lige, pri rovnakom počte bodov s majstrovskou Žilinou len kvôli horšej bilancii zo vzájomných zápasov. O rok na to sme boli tretí a vyhrali Slovenský pohár. Tým si Dukla dvakrát vybojovala štart v Pohári UEFA. Nikdy nezabudnem na zápasy proti portugalskému Sportingu Lisabon. Boli to ohromné zážitky,“ oprášil Penov trochu minulosť a dodal: „Ešte stále som na súpiske OFK Priechod. Pred koronavýlukou som mal nejaké štarty v V. lige, už ale asi nastal čas skončiť.“

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia