Po tréningových otáčkach už aj vážne súťažené

Po tréningových otáčkach už aj vážne súťažené

RedakciaŠport31.3.2023

Po takmer ôsmich mesiacoch sa opäť postavil na štart a zajazdil veľmi slušne. Reč je o horskom cyklistovi Matejovi Ulíkovi z Liptovskej Osady, ktorý absolvoval trojdňové medzinárodné preteky v cross country v srbskom Novom Sade. V úvodnom shorttracku člen Expres CZ-Scott Team - u Kolín skončil siedmy a potom v olympijskej disciplíne XCO dvakrát šiesty.

Bol to taký výnimočný pocit. Po dlhej pauze som mal problém aj poriadne sa rozjazdiť. Tiež človek vôbec nevedel, čo od seba môže čakať. Veľmi ma potešilo, opäť sa postaviť na štartovnú čiaru. Veď vlani v auguste mi hlavou prechádzali aj také myšlienky, že už možno nikdy nebudem pretekať, alebo nie na vrcholovej úrovni,“ rozhovoril sa 26 – ročný Ulík a priblížil svoj návrat medzi „horákov“. „Shorttrack na prvé preteky bol ideálny. Trval len niečo cez dvadsať minút. Tam musíte šliapať jednoducho na doraz. Vlastne ide o šprint. Nebolo to zlé, no cítil som, že čo sa týka intenzity, to ešte nie je ono. Na klasických MTB pretekoch sa mi po oba dni darilo asi tridsať-štyridsať minút jazdiť medzi tými najlepšími, no potom som už strácal kontakt. Značná pauza sa nedá len tak zmazať. Verím, že od pretekov k pretekom sa budem len výkonnostne posúvať a čo najskôr dokážem zvládnuť celú trať.“

Do medzinárodného rebríčka UCI si Ulík pripísal cenných 36 bodov.

Slovenský reprezentant, ktorý je späť v súťažnom kolotoči po zdravotných patáliách so srdcovým svalom, už zajtra (1. apríla) štartuje na Českom pohári v Kutnej Hore a po Veľkej noci sa chystá na dva podniky Slovenského pohára do Turčianskych Teplíc a do Drozdova.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia