Po viacerých vážnych zastávakách L. Lupták oblieka dres treťoligového Družstevníka

Po viacerých vážnych zastávakách L. Lupták oblieka dres treťoligového Družstevníka

RedakciaŠport28.10.2020

Debut v slovenskej najvyššej futbalovej súťaži mal v ružomberských farbách 14. júla 2012, keď v 73. min. zápasu proti Zlatým Moravciam (3:1), vybehol na ihrisko miesto Ivana Kotoru. Pod Čebraťom sa dostal na cifru 106 „majstrákov“. Ďalšie štarty vo Fortuna lige pripojil v Senici (14) a v Trnave (8). V aktuálnej sezóne odchovanec ružomberskej „koženej“ Lukáš Lupták, ktorý má za sebou aj české anabázy (Baník Ostrava, Příbram a Třinec), je hráčom treťoligového Družstevníka Liptovská Štiavnica.

Ozvali sa mi štiavnickí futbaloví funkcionári Pavol Hlaváč a Oto Ondrejka, že aké mám ďalšie plány a či by som im neprišiel pomôcť. Aj so zreteľom na predchádzajúcu skúsenosť z Petržalky, som napokon pritakal. Boli síce ešte nejaké ponuky, no už som zvažoval zostať doma. Momentálne bývam u priateľky v Liptovských Revúcach a staviame dom v Ivachnovej. Navyše, mám aj dobrú ´civilnú´ robotu v jednej stavebnej firme v Bešeňovej,“ rozhovoril sa 30 – ročný stredopoliar.

Na najväčšiu mestskú časť Bratislavy ružomberský rodák má len smutnú spomienku. Do druholigového klubu prišiel v januári 2020 a za FC odohral len 66 minút v jarnej ouvertúre (8. marca) v Žiline s tamojším „béčkom“ (0:1). „Potom prvá vlna pandémie koronavírusu súťaž prerušila a onedlho na to klub rozpustil celý káder,“ pripomenul Lupták.

Štiavnická adresa je pre Lukáša nová skúsenosť a cíti sa na nej celkom komfortne. „Prišiel som do úplne nového prostredia, poznal som akurát hrajúceho trénera ´Hofiho´ (Petra Hofericu, pozn. aut.), ešte z ružomberského angažmánu. No nikdy sme spolu nehrávali. Inak sú tu všetko veľmi mladí chlapci. Ak vydržia sezónu-dve spolu, môžu mať pred sebou zaujímavú perspektívu. Osobne sa v Štiavnici cítim príjemne. Čo sa týka kolektívu i nášho učinkovania v súťaži.“

Družstevníku v 16 – člennom pelotóne po nedokončenej jesennej časti (bez troch kôl) patrí desiata priečka so ziskom šestnástich bodov, za päť víťazstiev a jednu remízu. „Odohrali sme kvalitné zápasy, ale i také, ktoré nám veľmi nevyšli. Určite sa dalo získať ešte viac bodov. Ale aj toto je pekná bilancia, veď ešte pred štartom sezóny sa nevedelo, kto všetko bude v kabíne,“ pokračoval Lupták.

Chalan, ktorý koncom júla oslávil tridsiatku, mal už v kalendári zaškrtnuté dva dátumy pre sobáš. Oba mu ale zobrala korona. „Musíme počkať, kým sa situáciu upokojí a uvoľnia opatrenia. Momentálne termín svadby neviem povedať,“ pripojil Lukáš Lupták.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia