Po volebnej konferencii LFZ v strede pozornosti mládež

Po volebnej konferencii LFZ v strede pozornosti mládež

RedakciaŠport17.11.2021

Koncom októbra sa v Liptovskom Mikuláši uskutočnila volebná konferencia Liptovského futbalového zväzu (LFZ). Jej delegáti aj na ďalšie štyri roky za predsedu zvolili Igora Repu zo Svätého Kríža.

Mám za sebou deväť rokov na tomto poste, keďže v prvom prípade išlo, po mimoriadnej konferencii, o päťročné obdobie,“ pripomenul staronový šéf liptovskej „koženej“. „Som veľmi rád, ako sme v náročných podmienkach zvládli prvú polovicu ročníka 2021/2022. V súťažiach dospelých sa dohrávkou Liptovská Lúžna – Dúbrava vo všetkých troch súťažiach skompletizoval jesenný program. Pri mládeži, zostali nejaké resty, no v súťažiach, v ktorých sa nepostupuje, ani nezostupuje,“ povedal k aktuálnej sezóne I. Repa.

Práve s nástupom tohto muža na predsednícku stoličku sa v roku 2012 zrodila anketa Jedenástka roka LFZ, ktorá postupne nabalila i ďalšie ocenenia. „Na konferencii sme túto problematiku neriešili, ale v peknej tradícii budeme pokračovať. Je to jedna z tém najbližšieho zasadnutia výkonného výboru. Určite všetky ankety pripravíme i vyhodnotíme. V novom roku by sme radi laureátov ocenili v rámci nejakého spoločenského podujatia, no uvidíme, čo nám dovolí pandemická situácia a aktuálne opatrenia,“ vysvetľoval I. Repa.

Prvý muž futbalu v našom regióne svoje nové funkčné obdobie otvára aj s vlastnými predstavami. „Už na konferencii sme si povedali, že jednoznačne náš zväz musí zvýšiť aktivitu vo vzťahu k obciam a školám. Osobne budeme chodiť za starostami a za riaditeľmi ´zéešiek´, aby sme tam dostali futbal. Máme súťaže v malom futbale, v nich aj menšie dediny môžu mať svoje družstvá. Ak nepôjdeme týmto smerom, postupne u nás futbal vymrie. Chceme podchytiť talenty a tí šikovnejší nech potom idú do lepších klubov. Tiež nás mrzí, že v niektorých obciach padol mužský futbal. Napriek tomu, v Liptove ešte stále slušne fungujeme. Napríklad oproti Rimavskej Sobote, kde majú spolu len šesť dopeláckych mužstiev, sme doslova frajeri. No tým sa nesmieme uspokojiť,“ dodal Igor Repa.

Nový výkonný výbor LFZ: Igor Repa – predseda (Svätý Kríž), Emil Lauko (Hrboltová), Stanislav Bomba (Liptovský Mikuláš), Jaroslav Dráb (Ľubochňa), Ján Rojček (Černová) a Pavol Tomčík (Svätý Kríž).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia